Miejski Ośrodek Pomocy Spolecznej
ul. Filipowska 20
16-400 Suwałki
TELEFONY
(sekretariat) +48 87 562 8970
(fax) +48 87 562 8971

biuro@mopr.suwalki.pl
 

Nasz MOPR

Strona główna
Położenie
Organizacja
Kontakt
Strategia
Programy
Nieodpłatna pomoc prawna
Ochrona danych osobowych
Projekty
Sprawozdawczość
XXV Konferencja FORUM
Anioł Dobroci
500+
300+
Biuletyn Informacji Publicznej - przejscie do serwisu zawnętrznego w nowym oknie przeglądarki
Elektroniczna Skrzynka Podawcza - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
Strona Ośrodka w projekcie EQUAL - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
ElektronicznStrona projektu od bierności do aktywności - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
RZ
 
STRONA GŁÓWNA
 
 
AKTUALNE
 
 
KONTAKT
 
 
MAPA STRONY
 
 

Aktualności


Happening na ulicy Chłodnej


Happening na ulicy Chłodnej
Suwałki, 4 grudnia 2019 r.
 
W dniu 4 grudnia  br. o godz. 12.00 w ramach trwającej X Suwalskiej  Kampanii „Biała Wstążka” pn. „10 LAT RAZEM PRZECIW PRZEMOCY” na ulicy Chłodnej odbył się happening  „Biała Róża dla Kobiety”. Wzorem lat ubiegłych Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach  Leszek Lewoc oraz  przedstawiciele instytucji i organizacji biorących w niej udział wręczali kobietom białą różę, jako symbol szacunku  i sprzeciwu  stosowania wobec nich przemocy.
Tego samego dnia w Galerii „Rozmarino”  podczas  „Wieczorku poezji”   w klimatycznym nastroju  i  romantycznej scenerii przed publicznością zaprezentowało się kilku  wykonawców, mężczyzn zaangażowanych w Kampanię „Biała Wstążka”.  Swoja obecnością oraz występem recytatorskim wydarzenie uświetnił  Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz.

Informacja dostępna również na stronie:
   
 
 

Pogrzeb Dziecka Zmarłego Przed Narodzeniem 13.12.2019


Pogrzeb Dziecka Zmarłego Przed Narodzeniem 13.12.2019
Suwałki, 3 grudnia 2019 r.
 
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach informuje, ze w dniu 13 grudnia 2019 r. odbędzie się po raz szesnasty pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem. Uroczysta msza święta zostanie odprawiona o godz. 15:00 w Kościele p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach - Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
 
Z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach w 2016 r. formalnie uregulowano przez samorząd miejski kwestię pochowku dzieci zmarłych na skutek poronień lub innych tragicznych okoliczności i bezimiennie pozostawionych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. dr Ludwika Rydygiera w Suwałkach.
 
Od kwietnia 2016 r. MOPR w Suwałkach 4 razy w roku organizuje uroczystości związane z pochówkiem dzieci nienarodzonych. Do tej pory sprawiono godny pochówek 359 dzieciom.
 
Po uroczystości pogrzebowej zapraszam na spotkanie w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Suwałkach, gdzie odbędzie się konsultacja na temat projektu Pomnika Dziecka Zmarłego Przed Urodzeniem, który będzie wzniesiony w miejscu pochówku dzieci.
   
 
 

7 grudnia 2019 r. dniem pracującym


Suwałki, 3 grudnia 2019 r.
 
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach informuje, że dnia 27 grudnia 2019 r. Ośrodek będzie zamknięty, natomiast sobota 7 grudnia 2019 r. będzie dniem pracującym.
   
 
 

Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych


Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych
W dniu 28.11.2019 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie odbyła się konferencja prasowa dotycząca Programów Finansowanych z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na podstawie ustawy z dnia 23 października 2018 r. wdrożyło:
  • Program "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych"
  • Program "Opieka wytchnieniowa"
  • Program "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej"
 
 
Linki:
   
 
 

Dyrektor MOPR - Wiceprzewodniczącym Rady Terenowej ds. Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym


Dyrektor MOPR - Wiceprzewodniczącym Rady Terenowej ds. Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym
Suwałki, 25 listopada 2019 r.
 
Prezes Sądu Okręgowego w Suwałkach Jacek Sowul powołał z dniem 22 listopada 2019 r. Leszka Lewoca dyrektora MOPR w skład Rady Terenowej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym Województwa Podlaskiego na kadencję 2019-2023 jako wiceprzewodniczącego Rady.
 
Rada obejmuje swoja działalnością obszar właściwości Sądów Okręgowych w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Do zakresu działalności m.in. należy: organizowanie, inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć służących zapobieganiu przestępczości i społecznej readaptacji skazanych, dokonywanie oceny polityki penitencjarnej, udzielania pomocy skazanym i ich rodzinom.
   
 
 

X Suwalska Kampania „BIAŁEJ WSTĄŻKI”


X  Suwalska Kampania „BIAŁEJ WSTĄŻKI”
Suwałki, 25 listopada 2019 r.
 
Już po raz 10 w Powiecie Suwalskim i mieście Suwałki, w okresie od 25 listopada do 10 grudnia, realizowana jest Suwalska Kampania Białej Wstążki skierowana na przeciwdziałanie przemocy, w tym w szczególności przemocy w rodzinie.
 
X  Suwalska Kampania „BIAŁEJ WSTĄŻKI” przebiegać będzie pod hasłem „10 LAT RAZEM PRZECIW PRZEMOCY”.  Pragniemy w ten sposób docenić bardzo dobrze układającą się współpracę i zaangażowanie wielu różnych instytucji, szkół, organizacji pozarządowych i kościelnych oraz klubów sportowych w tak ważnej społecznie kwestii.
 
 
 
   
 
 

XII Regionalny Bal Andrzejkowy dla Osób Niepełnosprawnych „ Czary mary- zmieniamy świat na weselszy”


XII Regionalny Bal Andrzejkowy dla Osób Niepełnosprawnych „ Czary mary- zmieniamy świat na weselszy”
Suwałki, 25 listopada 2019 r.
 
Dnia 21 listopada 2019r. z inicjatywy Stowarzyszenia Integracji Społecznej „ Alternatywa” raz przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach odbył się XII Regionalny Bal Andrzejkowy dla Osób Niepełnosprawnych pn. „ Czary mary- zmieniamy świat na weselszy”. Impreza miała miejsce  w Centrum Bankietowym “Astoria” w Suwałkach.
Wszystkich zaproszonych gości, w tym przedstawicieli władz miasta, sponsorów, media i uczestników ośrodków wsparcia powitała Wiesława Kwaterska – sekretarz Stowarzyszenia. Po raz pierwszy gościliśmy na balu ośmioosobową delegację z Centrum Meiela w Vōru w  Estoni.
Uroczystego otwarcia XII-tego Regionalnego Balu dla Osób Niepełnosprawnych "Czary mary- zmieniamy świat na weselszy” dokonał Pan Zdzisław Przełomiec – Przewodniczący Rady Miasta Suwałk.
Bal rozpoczęto polonezem prowadzonym przez Zespół Pieśni i Tańca „ Suwalszczyzna”. Oprawę muzyczną zapewniły znane i lubiane zespoły muzyczne oraz DJ.
Wielkim zainteresowaniem cieszyła się Foto Budka, w której uczestnicy imprezy mieli możliwość zrobienia sobie indywidualnego, pamiątkowego zdjęcia w pięknych i ciekawych przebraniach.
W czasie balu odbyło się wiele konkursów, a zwycięzcy otrzymali drobne, słodkie nagrody. Kulminacyjnym punktem był wybór Króla i Królowej Balu. W balu uczestniczyło 615 osób z 25 ośrodków.
   
 
 

Wizyta delegacji z Centrum Meiela w Vōru w Estoni


Wizyta delegacji z Centrum Meiela w Vōru w  Estoni
 Suwałki, 22 listopada 2019 r.
 
W dniach 19-22 listopada 2019r. na zaproszenie Miasta Suwałki oraz Dyrektora MOPR w Suwałkach Pana Leszka Lewoca gościliśmy delegację z Centrum Meiela w Vōru w  Estoni,  w skład której wchodziły następujące osoby: kierownik  i zastępca kierownika Centrum Meiela w Vōru, 4 osoby niepełnosprawne intelektualnie oraz 2-óch opiekunów. Celem wizyty była  wymiana doświadczeń, uczestnictwo w Balu Andrzejkowym Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie pn. „Czary mary – zmieniamy świat na weselszy”, wizyta w Środowiskowym Ośrodku Samopomocy w Suwałkach, Zakładzie Aktywności Zawodowej w Lipniaku oraz Warsztacie Terapii Zajęciowej w Suwałkach.
   
 
 

Miejskie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego


Miejskie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego
Suwałki, 21 listopada 2019 r.
 
Miejskie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego odbyły się w czwartek dnia 21.11.2019 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. W uroczystości wzięli udział m.in. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, który w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach, medale złote i brązowe za długoletnią służbę. Wręczono również wyróżnienia i awanse zawodowe. Nagrodzony został także Leszek Lewoc dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.
 
Linki:
 
   
 
 

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego


 
kwiaty
 Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

wszystkim pracownikom MOPR w Suwałkach
składamy podziękowania i wyrazy uznania
za wysiłek i trud pracy wnoszonej w pomoc osobom potrzebującym.
Życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.
 
Dyrekcja
MOPR w Suwałkach
 
   
 
 
1 [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ] [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ] [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ] [ 41 ] [ 42 ] [ 43 ] [ 44 ] [Następna »]

 

Bieżące informacje

Aktualności
Przetargi i zapytania ofertowe
Nabór pracowników
Zamówienia Publiczne
 

Pomoc społeczna

zasiłki i pomoc w naturze
pomoc w usługach
opieka nad dzieckiem i rodziną
pomoc instytucjonalna
poradnictwo specjalistyczne
  Inne świadczenia
dodatek energetyczny
dodatek mieszkaniowy
 

Świadczenia rodzinne

świadczenia rodzinne
świadczenia opiekuńcze
fundusz alimentacyjny
Wsparcie kobiet w ciąży i rodzin
 

Osoby niepełnosprawne

orzecznictwo
rehabilitacja społeczna
rehabilitacja zawodowa
Program Aktywny Samorząd 2019
 

Przemoc w rodzinie

Dział Pomocy Kryzysowej
Pomoc specjalistyczna
Przeciwdziałanie Handlowi Ludźmi
Analiza zjawiska przemocy na terenie miasta Suwałk
Program korekcyjno-edukacyjny
Regulamin Prac Zespołu Interdyscyplinarnego ds Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Organizacje/ instytucje, które realizują oferty dla osób stosujących przemoc w rodzinie
 

Ośrodki wsparcia

Środowiskowy Dom Samopomocy
Mieszkania Chronione
 

Interesanci

Druki do pobrania
Druki pomoc społeczna
 

Współpraca

współpraca lokalna
współpraca zagraniczna
przydatne linki
  Za Życiem
Wsparcie dla kobiet w ciąży i ich rodzin
Uchwała o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin Za Życiem
  Projekt "Rodzina Zastępcza"
Informacja o projekcie
  Piecza zastępcza
Organizator rodzinnej pieczy
Rodzinna piecza zastępcza
Usamodzielnienie wychowanków
Szkolenia
© 2019 MOPR Suwałki
 
Tworzenie stron internetowych