Miejski Ośrodek Pomocy Spolecznej
ul. Filipowska 20
16-400 Suwałki
TELEFONY
(sekretariat) +48 87 562 8970
(fax) +48 87 562 8971

biuro@mopr.suwalki.pl
 

Nasz MOPR

Strona główna
Położenie
Organizacja
Kontakt
Strategia
Programy
Bezpłatna pomoc prawna
Ochrona danych osobowych
Projekty
Sprawozdawczość
XXV Konferencja FORUM
Anioł Dobroci
500+
300+
Biuletyn Informacji Publicznej - przejscie do serwisu zawnętrznego w nowym oknie przeglądarki
Elektroniczna Skrzynka Podawcza - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
Strona Ośrodka w projekcie EQUAL - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
ElektronicznStrona projektu od bierności do aktywności - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
 
STRONA GŁÓWNA
 
 
AKTUALNE
 
 
KONTAKT
 
 
MAPA STRONY
 
 

Aktualności


Akcja "Paczka dla bezdomnego"


Suwałki,  14 grudnia  2018 r.
 
Pracownicy Ośrodka włączyli się akcję ,, Paczka dla bezdomnego” organizowaną przez Spółdzielnię Socjalną ,,Perspektywa” w Suwałkach  we współpracy ze Strażą Miejską w Suwałkach.  W ramach przeprowadzonej zbiórki pieniężnej  wśród pracowników mieszkańcom Noclegowni zakupiono i w dniu 14 grudnia 2018 r. przekazano artykuły do świątecznych paczek.

Linki :
   
 
 

XXVII Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej


XXVII Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
Suwałki,  12 grudnia  2018 r.
 
6 grudnia 2018 r. odbyła się XXVII Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, zorganizowana przez Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Alternatywa” przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.  Spotkanie swoim Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Suwałk - Czesław Renkiewicz.  Ponad 400 osób, dzieci i młodzieży wraz z rodzicami, opiekunami i wolontariuszami, brało udział w konkursach sprawnościowych, grach i zabawach. Pojawił się również św. Mikołaj, który razem z elfami wręczył wszystkim uczestnikom prezenty. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia.
Linki :
 
   
 
 

Dzień 24.12.2018r.(poniedziałek) dniem wolnym od pracy, dzień 15.12.2018r. (sobota) dniem roboczym


Suwałki,  11 grudnia  2018 r.
 
Uprzejmie informujemy, iż w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Suwałkach dzień 24 grudnia 2018 roku – poniedziałek - jest dniem wolnym od pracy z jednoczesnym obowiązkiem odpracowania w sobotę 15 grudnia 2018 roku.
W związku z powyższym w dniu 24 grudnia 2018 roku MOPR w Suwałkach jest nieczynny.
Dzień 15 grudnia  2018 roku (sobota) jest dniem roboczym. Godziny urzędowania od 7.30 do 15.30
   
 
 

Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem


Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem
Suwałki,  10 grudnia  2018 r.
 
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach informuje, że w dniu 14 grudnia 2018 r. o godz. 15:00 w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach - Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem.
 
   
 
 

Biała róża dla Kobiety


Biała róża dla Kobiety
Suwałki,  3 grudnia  2018 r.
 
W dniu 3 grudnia  br. o godz. 12.00 w ramach trwającej IX Suwalskiej  Kampanii „Biała Wstążka” na ulicy Chłodnej odbył się happening  „Biała Róża dla Kobiety”.  Wzorem lat ubiegłych mężczyźni -  przedstawiciele samorządu, instytucji oraz organizacji biorących w niej udział wręczali kobietom białą różę, jako symbol szacunku  i sprzeciwu  stosowania wobec nich przemocy.
Tego samego dnia w „Rozmarino”  podczas  „Wieczorku poezji”   w klimatycznym nastroju i  romantycznej scenerii przed publicznością zaprezentowało się ośmiu wykonawców- mężczyzn zaangażowanych w Kampanię „Biała Wstążka”. W imieniu Fundacji Ego  w nastrój zadumy wprowadził Kazimierz Walijewski, który przybliżył tematykę spotkania.  Mężczyźni recytowali wiersze  m.in.  Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Tadeusza Różewicza, Bolesława Leśmiana, Marii  Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, Juliana Tuwima,  Edwarda Stachury, a także twórczość własną.

   
 
 

Serdecznie zapraszamy na szkolenie


Suwałki,  30 listopada 2018 r.
 
Szkolenie służb, instytucji i organizacji realizujących zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie w ramach IX Suwalskiej Kampanii „Biała Wstążka” współfinansowane z budżetu Miasta Suwałki.
 
   
 
 

XI REGIONALNY BAL ANDRZEJKOWY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „Czary mary-zmieniamy świat na weselszy”


XI REGIONALNY BAL ANDRZEJKOWY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „Czary mary-zmieniamy świat na weselszy”
Suwałki,  20 listopada 2018 r.
 
W dniu 22 listopada 2018r. w Centrum Bankietowym „Astoria” odbył się Regionalny Bal Andrzejkowy dla Osób Niepełnosprawnych „Czary mary-zmieniamy świat na weselszy”. Bal został zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy Miejkiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Alternatywa” w Suwałkach. Wydarzenie mogło odbyć się dzięki wsparciu 37 sponsorów i osób dobrej woli, którym los osób niepełnosprawnych nie jest obojętny.
W balu uczestniczyło ponad 500 osób niepełnosprawnych z regionu. Po raz pierwszy na nasz bal przybyli uczestnicy środowiskowych domów z Giżycka i Orzysza oraz z zagranicy. Swoją obecnością zaszczyciła nas delegacja z Rosji. W ramach wymiany doświadczeń pedagogicznych i psychologicznych, poszukiwania skutecznych sposobów rozwiązywania trudności w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i psychicznie przybyli: Mer Miasta Gusiew Pan Gniezdziłow Andrej Pietrowicz, Dyrektor Psychoneurologicznego Inernatu dla Osób Upośledzonych i Niepełnosprawnych w Gusiewie Pan Kriwozubow Andrej Iwanowicz, Dyrektor Integracyjnego Przedszkola w Gusiewie Pani Biezszaposznikowa Łarysa Nikołajewna, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Pani Irina Aleksiejewna, Dyrektor Domu Opieki dla Osób Starszych z Demencją Pan Poliszczuk Paweł Witaljewicz oraz pielęgniarka Pani Gricenko Andżelika Gienadiewna.
Całą imprezę prowadził DJ „Słoma” Pan Mariusz Słomiński. Poloneza poprowadził Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”. Na scenie wystąpili i zapewnili wszystkim świetną zabawę: „Keys”, „MR Sebi” oraz „Voy Anuszkiewicz” z „Venus”. W trakcie balu nastąpił wybór króla i królowej balu, można było również zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Wszystkim uczestnikom zapewniono wyborny poczęstunek.
   
 
 

Ogólnopolski protest pracowników pomocy społecznej


Ogólnopolski protest pracowników pomocy społecznej
Suwałki,  20 listopada 2018 r.
 
Trwa Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej. Pomiędzy 19-23.11 tysiące pracowników pomocy społecznej w Polsce protestuje przeciwko lekceważeniu ich przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz w celu realizacji postulatów pracowniczych i profesjonalnych.
 
żródło:Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej
Link do strony PFZPSiPS
   
 
 

Suwalska Kampania BIAŁEJ WSTĄŻKI realizowana pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk


Suwalska Kampania BIAŁEJ WSTĄŻKI realizowana pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk
Suwałki,  22 listopada 2018 r.
 
To już IX edycja Suwalskiej Kampanii „BIAŁEJ WSTĄŻKI” skierowanej na przeciwdziałanie przemocy, w tym przemocy w rodzinie w mieście Suwałki  i Powiecie Suwalskim. W tym roku przebiegać ona będzie pod hasłem „Szanuję - buduję - jestem fair”.

Nasza Kampania  włącza się  w międzynarodową  Kampanię „Białej Wstążki” największą na świecie kampanię, mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Biała Wstążka jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet. Kampania „Białej Wstążki” rozpoczęła się w 1991 r. w Kanadzie wtedy, gdy w zaledwie sześć tygodni 100 tys. mężczyzn założyło białą wstążkę jako symbol osobistej deklaracji, że nigdy nie będą sprawcami przemocy wobec kobiet i będą reagować, widząc przemoc. Akcja była protestem przeciwko „masakrze w Montrealu, kiedy to w dniu 6 grudnia 1989 roku mężczyzna zamordował na politechnice 14 kobiet, a 13 ranił, twierdząc, że sam nie skończył studiów technicznych, ponieważ – jak tłumaczył – to dziewczyny zabrały mu miejsce na uczelni”.
 
Kampania „Białej Wstążki” realizowana jest na całym świecie w dniach 25 XI – 10 XII inaczej jest też zwana - 16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet. Dzień 25 listopada rozpoczynający kampanię to Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, a dzień 10 grudnia, kończący kampanię jest Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka  Podkreśla to, że stosowanie przemocy jest naruszeniem praw człowieka.

Zaangażowanie tak wielu instytucji i organizacji w Suwalską Kampanię „Białej Wstążki” i rozmach realizowanych działań są wyjątkowe w skali kraju. Charakterystyczne  wydarzenia związane z naszą Kampanią powtarzające się co roku to:
1.Happening „Biała róża dla kobiety” na ul. Chłodnej
2.Wieczór poezji „Mężczyźni kobietom” w Rozmarino
3.Konkurs międzyszkolny na organizację kampanii w szkole.

W roku bieżącym inicjujemy również nowy Konkurs „ Mężczyzna Fair Play 2018 ” – wybór i  uhonorowanie osoby, a także promocji inicjatyw, wnoszących  istotny wkład w zakresie przeciwdziałania przemocy, a w szczególności wobec kobiet.

Ponadto kampanii towarzyszą szkolenia, seminaria, warsztaty, pogadanki dotyczące problematyki przemocy ze szczególną rolą profilaktyki i budowania mostów zamiast murów.

W tym roku w nasze działania aktywnie włączyły się nasze kluby sportowe – Wigry i MKS Ślepsk, chcąc pokazać, że możliwe jest porozumienie bez przemocy. Tylko mądra i szeroko zakrojona profilaktyka może w przyszłości doprowadzić do tego, że przemoc będzie możliwa do zatrzymania i wyeliminowania z naszego społeczeństwa.

Apelujemy do każdego chłopca, do każdego młodzieńca i każdego mężczyzny, aby wspierali naszą kampanię i w dniach od 23 listopada do 18 grudnia 2018 roku, nosili białe wstążki jako symbol osobistej deklaracji nie używania przemocy i sprzeciwu wobec jej stosowania.
   
 
 

MOPR protestuje


MOPR protestuje
Suwałki,  20 listopada 2018 r.
 
W ogólnopolskim proteście pracowników pomocy społecznej weźmie udział załoga Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach. Od poniedziałku (19.11) do piątku (23.11) pracownicy MOPR-u będą nosili emblematy będące wyrazem wsparcia dla protestu. Zamierzają też zbojkotować obchody Dnia Pracownika Socjalnego, które przypadają w środę 21 listopada. Tego dnia przyjdą do pracy ubrani na czarno.
Organizatorami ogólnopolskiego protestu są Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, Związek Zawodowy Pracowników Socjalnych, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny, Komisje Zakładowe NSZZ Solidarność. Pracownicy domagają się wzrostu wynagrodzeń, dodatkowego urlopu wypoczynkowego oraz przejrzystej ścieżki awansu.
 
Źródło: Radio 5

Link do strony: Radio 5 - 16.11.2018 r.
Link do strony: TVP3 Białystok - 19.11.2018 r.
Link do strony: Niebywałe Suwałki - 19.11.2018 r.
Link do strony: Radio 5 - 19.11.2018 r.
   
 
 
1 [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ] [ 20 ] [ 21 ] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ] [ 35 ] [ 36 ] [Następna »]

 

Bieżące informacje

Aktualności
Przetargi
Nabór pracowników
Zamówienia Publiczne
 

Pomoc społeczna

zasiłki i pomoc w naturze
pomoc w usługach
opieka nad dzieckiem i rodziną
pomoc instytucjonalna
poradnictwo specjalistyczne
rodzinna piecza zastępcza
  Inne świadczenia
dodatek energetyczny
dodatek mieszkaniowy
 

Świadczenia rodzinne

świadczenia rodzinne
świadczenia opiekuńcze
fundusz alimentacyjny
Wsparcie kobiet w ciąży i rodzin
 

Osoby niepełnosprawne

orzecznictwo
rehabilitacja społeczna
rehabilitacja zawodowa
Program Aktywny Samorząd 2018
 

Przemoc w rodzinie

Dział Pomocy Kryzysowej
Pomoc specjalistyczna
Przeciwdziałanie Handlowi Ludźmi
Analiza zjawiska przemocy na terenie miasta Suwałk
Program korekcyjno-edukacyjny
Regulamin Prac Zespołu Interdyscyplinarnego ds Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Organizacje/ instytucje, które realizują oferty dla osób stosujących przemoc w rodzinie
 

Ośrodki wsparcia

Środowiskowy Dom Samopomocy
Mieszkania Chronione
 

Interesanci

Druki do pobrania
Druki pomoc społeczna
 

Współpraca

współpraca lokalna
współpraca zagraniczna
przydatne linki
  Za Życiem
Wsparcie dla kobiet w ciąży i ich rodzin
Uchwała o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin Za Życiem
© 2008 MOPR Suwałki
 
Tworzenie stron internetowych