Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
ul. Filipowska 20
16-400 Suwałki
(sekretariat) +48 87 562 8970
(fax) +48 87 562 8971
Godziny pracy: Pn-Pt 7:30 - 15:30
Dział Świadczeń Rodzinnych i
Dział Pomocy Środowiskowej:
każdy poniedziałek 7:30 - 17:00
Konto w Banku PEKAO:
33124052111111000049198788
 

Nasz MOPR

Strona główna
Położenie
Organizacja
Kontakt
Strategia
Programy
Nieodpłatna pomoc prawna
Ochrona danych osobowych
Projekty
Sprawozdawczość
XXV Konferencja FORUM
Anioł Dobroci
500+
300+
Biuletyn Informacji Publicznej - przejscie do serwisu zawnętrznego w nowym oknie przeglądarki
Elektroniczna Skrzynka Podawcza - przejście do serwisu zewnętrznego w nowym oknie przeglądarki
Strona Ośrodka w projekcie EQUAL - przejście do serwisu zewnętrznego w nowym oknie przeglądarki
ElektronicznStrona projektu od bierności do aktywności - przejście do serwisu zewnętrznego w nowym oknie przeglądarki
RZ
 
STRONA GŁÓWNA
 
 
AKTUALNE
 
 
KONTAKT
 
 
MAPA STRONY
 
 

Aktualności


Wolontariat


Suwałki, 04 luty 2016 r.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach poszukuje wolontariuszy.
wiecej   
 
 

Termin składania ofert


Suwałki, 11 stycznia 2016 r.
W związku z ogłoszeniem z dnia 24.12.2015 roku o otwartym naborze partnera  do wspólnego przygotowania i złożenia wniosku w ramach Poddziałania 7.1 RPO WP , Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że wskazany w ogłoszeniu 21 dniowy termin na składanie ofert, upływa dnia 14 stycznia 2016 roku o godz. 14.00.
wiecej   
 
 

Spotkanie z Mikołajem


Spotkanie z Mikołajem
Suwałki, 24 grudnia 2015 r.
Okres Świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Na spotkanie z nim  w dniu 23 grudnia 2015 r. zostało zaproszonych 100 dzieci z rodzin pozostających w zainteresowaniu Ośrodka.
Organizatorem po raz kolejny była Spółka OIL TRANSFER  SP Z O O,  która sfinansowała zakup paczek.
Serdecznie dziękujemy za sprawienie wielkiej radości dzieciom.
wiecej   
 
 

Życzenia


święta
Życzę, aby ten świąteczny czas przyćmił troski dnia codziennego.
Wraz z Bożym Narodzeniem niech zagości w nas radość, spokój i nadzieja .
Dużo zdrowia i pomyślności
 
Leszek Lewoc
Dyrektor MOPS 
wiecej   
 
 

Spotkanie opłatkowe


Spotkanie opłatkowe
Suwałki, 23 grudnia 2015 r.
Jak co roku, 23 grudnia 2015 r. do wigilijnego stołu zorganizowanego w Noclegowni  zaproszono 20 osób bezdomnych. Uczestników i zaproszonych gości przywitał Dyrektor Leszek Lewoc.  Podczas świątecznego spotkania była wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem  a życzenia świątecznie bezdomnym złożyli ksiądz moderator Jarema Sykulski, ksiądz Lech Łuba, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Honorata Rudnik  i likwidator Izby Wytrzeźwień Daniel Micielica.
Pięknie udekorowany stół, tradycyjne wigilijne potrawy i kolędy nadały spotkaniu wyjątkowy charakter.
wiecej   
 
 

Zauważ człowieka


Zauważ człowieka
Suwałki, 22 grudnia 2015 r.
W tym roku z takim hasłem - przesłaniem przekazywane jest Betlejemskie Światło Pokoju, Akcja zainicjowana w Austrii w 1986 r., jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. obejmuje już prawie całą Europę.
22 grudnia 2015 r. to symboliczne światło dotarło do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach. Z  rąk harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego odebrał je dyrektor Leszek Lewoc.
Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Zadbajmy o to, aby  zgodnie z jego przesłaniem codziennie, ale szczególnie w okresie świątecznym, „proszącym radośnie spieszyć z pomocą, milczących w cierpieniu dostrzegać, a ukrywających się odnajdywać i okazywać im pomoc”.
wiecej   
 
 

Podsumowanie kampanii Biała Wstążka


Podsumowanie kampanii Biała Wstążka
Suwałki, 17 grudnia 2015 r.
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie podsumowujące VI Kampanię Białej Wstążki, w ramach której Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach zrealizował cykl psychoedukacyjnych  spotkań z dziećmi  w trzech suwalskich szkołach, zorganizowano audycje radiową, zakupiono oraz rozpowszechniono materiały edukacyjne w formie zakładek i broszur. Podczas Kampanii wybrano  laureatów konkursu skierowanego do placówek oświatowych z terenu Miasta Suwałk i Powiatu Suwalskiego, którym  wręczono nagrody.  Ponadto całość  imprezy uświetniła premiera teledysku ” Chrońmy dzieci”   w wykonaniu Anny Stankiewicz.
 
 
wiecej   
 
 

Konferencja prasowa


Konferencja prasowa
Suwałki, 15 grudnia 2015 r.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach, w trosce o jak najszersze udostępnienie mieszkańcom Suwałk informacji odnośnie funkcjonowania systemu wsparcia osób potrzebujących pomocy, w dniu 15 grudnia 2015 roku zorganizował konferencję prasową.
Głównym tematem konferencji były:
 1. Zmiany w zakresie wypłacania świadczeń rodzinnych wchodzące w życie od 1 stycznia 2016 roku , w tym nowa forma pomocy: świadczenia rodzicielskie oraz zmienione zasady wypłaty świadczeń rodzinnych tzw. złotówka za złotówkę
 2. Nowe zadanie MOPS: przejęcie od Zarządu Budynków  Mieszkalnych w Suwałkach wypłaty dodatków mieszkaniowych
 3. Bieżąca działalność MOPS.
Wyrażamy nadzieję, że przy wsparciu mediów uda się dotrzeć z informacjami do większego grona osób potrzebujących wsparcia.
Korzystając z okazji składamy serdeczne podziękowania redakcjom suwalskich mediów, które przyczyniają się do rozpropagowania istotnych dla mieszkańców Suwałk informacji z zakresu działalności MOPS.
Zapraszamy również do bieżącego zapoznawania się z materiałami udostępnianymi na naszej stronie internetowej dotyczącymi form pomocy i ewentualnych zmian w tym zakresie.
Relacje z konferencji prasowej:
http://www.suwalki.info/informacje-18380-Zmiany_w_swiadczeniach_rodzinnych.html
http://radio5.com.pl/zmiany-w-mopsie/
http://radio5.com.pl/wyludzaja-paczki-zywnosciowe/
http://niebywalesuwalki.pl/2015/12/zlotowka-za-zlotowke-i-1-tys-zl-na-dziecko/
http://dwutygodniksuwalski.pl/zmiany-w-pomocy-spolecznej/
wiecej   
 
 

Działania na rzecz osób bezdomnych - program Studenckie Punkty Interwencyjne


Działania na rzecz osób bezdomnych - program Studenckie Punkty Interwencyjne
Suwałki, 2 grudnia 2015 r.
W dniu 1 grudnia 2015 r. studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda Szczepanika w Suwałkach realizując projekt ,,Studenckie Punkty Interwencyjne” ds. przeciwdziałania bezdomności w okresie sezonu zimowego 2015/2016 rozpoczęli w asyście pracownika socjalnego cykl spotkań z osobami bezdomnymi przebywającymi w Noclegowni  Suwałkach. Celem spotkań jest opracowanie planu wychodzenia z bezdomności. Wsparcie merytoryczne zapewnia pracownik socjalny.
wiecej   
 
 

VIII Regionalny Bal Andrzejkowy dla osób niepełnosprawnych CZARY MARY


VIII Regionalny Bal Andrzejkowy dla osób niepełnosprawnych CZARY MARY
Suwałki, 2 grudnia 2015 r.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Suwakach i Stowarzyszenie Integracji Społecznej "Alternatywa" były organizatorem VIII Regionalnego Balu Andrzejkowego Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "Czary mary - zmieniamy świat na weselszy".
Bal odbył się w dniu 26.11.2015r w Hotelu Szyszko w Suwałkach. W balu wzięło udział około 500 osób, w tym władze miasta, zaproszeni goście, sponsorzy i osoby niepełnosprawne z 17 ośrodków z województwa podlaskiego i warmińsko - mazurskiego: Środowiskowe Domy Samopomocy z Suwałk, Augustowa, Moniek, Kowal Oleckich, Olecka, Białej Wody, Gołdapi, Wronek, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Suwałk, Filipowa, Sejn, Ośrodek Wsparcia w Lipniaku, OREW z Brodu Nowego Klub Pacjenta z Suwałk i pacjenci Szpitala Psychiatrycznego w Suwałkach.
Otwarcia Balu dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Suwałk pan Łukasz Kurzyna. Bal rozpoczął tradycyjny polonez, który prowadzili członkowie Zespołu Pieśni  i Tańca "Suwalszczyzna" W trakcie Balu grał zespół muzyczny KEYS, Mister Night, DJ Słoma. Odbyły się pokazy sztuk walki MMA z udziałem Mistrza Polski pana Michała Winklera i sparing kolegi Mariusza Nikiel. Wśród uczestników balu największym zainteresowaniem cieszyła się Fotobudka - Party Box, gdzie uczestnicy mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie. Bal udało się zorganizować dzięki życzliwości, hojności ofiarodawców, a także dofinansowaniu z PFRON.
wiecej   
 
 

Wzmocnienie działań na rzecz ofiar przemocy w rodzinie


Wzmocnienie działań na rzecz ofiar przemocy w rodzinie
Suwałki, 01 grudnia 2015 r.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach otrzymał podziękowanie za współpracę z Ministerstwem Sprawiedliwości przy realizacji projektu ,, Wzmacnianie działań na rzecz ofiar przemocy w rodzinie'' . Dział Pomocy Kryzysowej tutejszej placówki realizuje od października bieżącego roku zajęcia psychoedukacyjne dla osób dotkniętych problemem przemocy.
wiecej   
 
 

Dyżury pracownika socjalnego


Suwałki, 26 listopada 2015 r.
Od 7 grudnia 2015 r. w każdy poniedziałek pracownik socjalny pełni dyżur w godz 7.30 - 17.00.
wiecej   
 
 

Odznaczenia


Odznaczenia
Suwałki, 26 listopada 2015 r.
Pan Tadeusz Chludziński Prezes Zarządu Oddziału Okręgowego w Suwałkach w imieniu  Polskiego Związku Emerytów , Rencistów i Inwalidów w dniu 14 listopada 2015 r. uhonorował Panią Bożenę Wojdyła –Przewodniczącą Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Suwałkach złotą odznaką za zaangażowanie  i pomoc niesioną osobom niepełnosprawnym.
wiecej   
 
 

Zajęcia psychoedukacyjne dla osób dotkniętych przemocą


Zajęcia psychoedukacyjne dla osób dotkniętych przemocą
Suwałki, 26 listopada 2015 r.
Od października do końca grudnia bieżącego roku Dział Pomocy Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej realizuje wspólnie z Ministerstwem Sprawiedliwości projekt pn. ,, Wzmocnienie działań na rzecz ofiar przemocy w rodzinie''. W ramach projektu organizowane są zajęcia psychoedukacyjne dla osób dotkniętych problemem przemocy. Podczas zajęć uczestnicy dowiadują się jak działa mechanizm tego zjawiska, jak można sobie poradzić z tym problemem i gdzie szukać pomocy.
wiecej   
 
 

Kampania Biała Wstążka


Kampania Biała Wstążka
Suwałki, 26 listopada 2015 r.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach po raz kolejny przyłącza się do Kampanii Białej Wstążki. Tegoroczna edycja jest VI Suwalską Kampanią „Białej Wstążki” pn. „Każdy chłopak wie, że dziewcząt nie krzywdzi się”. Kampania rozpoczęła się 25 listopada i będzie trwała do 10 grudnia 2015 r. Celem jest promowanie właściwych postaw u mężczyzn oraz okazanie sprzeciwu wobec przemocy stosowanej w stosunku do kobiet. Jak co roku w czasie inauguracji kampanii mężczyźni przypięli sobie symboliczną białą wstążkę jako znak solidarności z ofiarami przemocy.
wiecej   
 
 

Podziękowania za jubileuszowe życzenia


Podziękowania za jubileuszowe życzenia
Suwałki, 23 listopada 2015 r.
W związku z Jubileuszem XXV lat działalności Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach otrzymał od różnych instytucji, firm, organizacji i osób prywatnych wiele życzeń, gratulacji, słów wsparcia i uznania.
Za wszystkie, kierowane pod naszym adresem dobre myśli, miłe słowa, jubileuszowe upominki  składam najserdeczniejsze podziękowania.
Leszek Lewoc
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Suwałkach
wiecej   
 
 

Srebrny Jubileusz (1990-2015)


Srebrny Jubileusz (1990-2015)
Suwałki, 20 listopada 2015 r.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach dnia 20 listopada zorganizował uroczystą galę w sali konferencyjnej Parku Naukowo Technologicznego w Suwałkach. Okazja do świętowania była podwójna:  obchody jubileuszu XXV lat działalności Ośrodka oraz przypadający nazajutrz (21 listopada) Dzień Pracownika Socjalnego.
Uroczystość  zaszczyciły obecnością suwalskie władze samorządowe na czele z Prezydentem Miasta Czesławem Renkiewiczem i  Zastępcami  Panią Ewą Sidorek i Panem Łukaszem Kurzyną, przedstawiciele Rady Miejskiej w Suwałkach, a także Pani Poseł na Sejm RP Bożena Kamińska. Przybyli również reprezentanci  instytucji i organizacji pozarządowych zajmujących się szeroko pojętą działalnością w sferze usług społecznych z Suwałk i Białegostoku oraz  wielu innych znamienitych gości, którzy wraz z dyrekcją i pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach  wzięli udział w uroczystości.
Jubileusz w tym dniu obchodziła nie tylko placówka, ale również pracownicy - 12 osób, którzy od 25 lat pracują w Ośrodku. Dyrektor Leszek Lewoc wręczył im listy gratulacyjne wraz z pamiątkowymi upominkami. Ten dzień to również doskonała okazja do wręczenia awansów zawodowych dla zasłużonych pracowników. Otrzymało je 11 osób spośród załogi MOPS. Gratulujemy!
Srebrny jubileusz placówki stał się również okazja do zainaugurowania nagrody „Anioł Dobroci” , które zostały przyznane w podziękowaniu za wsparcie i współprace w realizacji działań ośrodka. Od przyszłego roku zostanie powołana kapituła, aby uhonorować  najbardziej zasłużone osoby, instytucje i najcenniejsze inicjatywy wspierające rodziny i ludzi  potrzebujących pomocy w naszym mieście.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji na temat 25 letniej działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach.
wiecej   
 
 

Wyróżnienie od Wojewody Podlaskiego dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach


Wyróżnienie od Wojewody Podlaskiego dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach
Suwałki, 20 listopada 2015 r.
Uroczyste obchody Dnia Pracownika Socjalnego, które odbyły się 18 listopada 2015 roku w Białymstoku stały się okazją do wręczenia przez Wicewojewodę Podlaskiego Wiesława Żylińskiego wyróżnień najbardziej zasłużonym jednostkom pomocy społecznej w naszym województwie.   
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej z Suwałk znalazł się w zaszczytnym gronie wyróżnionych  otrzymując wyrazy uznania za wszechstronne i profesjonalne zaangażowanie w tworzenie i realizację systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.  Wraz z pamiątkowym grawerem Wicewojewoda Podlaski przekazał podziękowania i słowa uznania skierowane do Dyrektora i Pracowników suwalskiego ośrodka.
wiecej   
 
 

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego


bukiet
Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego pragnę złożyć wszystkim pracownikom MOPS w Suwałkach podziękowania i wyrazy uznania za wysiłek i trud pracy wnoszonej w pomoc osobom potrzebującym.

Dyrektor
Leszek Lewoc
wiecej   
 
 

Siłownia i plac zabaw w MOPS


Siłownia i plac zabaw w MOPS
Suwałki, 6 listopada 2015 r.
W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Suwałkach powstała zewnętrzna siłownia i plac zabaw dla dzieci. Jest to miejsce odpoczynku i rekreacji ruchowej dla dzieci oraz ich rodziców.  Zainstalowany sprzęt jest ogólnie dostępny,  można z niego korzystać nieodpłatnie.Zakup i instalacja sprzętu była możliwa dzięki środkom pozyskanym z Fundacji AVIVA z siedzibą w Warszawie w ramach Konkursu Grantowego na rzecz inicjatyw społecznych wspierających rodziców w wychowaniu małych dzieci.
wiecej   
 
 

Zajęcia psychoedukacyjne dla ofiar przemocy w rodzinie


Suwałki, 6 listopada 2015 r.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach zaprasza do skorzystania z bezpłatnych zajęć psychoedukacyjnych dla ofiar przemocy w rodzinie, które finansowane są ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Norweskiego Mechanizmu inansowego. Spotkania odbywają się w każdą środę oraz czwartek w godzinach 1700-1930 w Dziale Pomocy Kryzysowej tutejszej placówki. Zapewniamy catering oraz materiały szkoleniowe dla uczestników.

wiecej   
 
 

Zaproszenie do złożenia oferty dot. Opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta


Suwałki, 19 października 2015 r.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do składania ofert na wykonanie kompleksowej usługi dotyczącej Opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Suwałki na lata 2016-2025 ze szczególnym uwzględnieniem programów pomocy społecznej, profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, budownictwa socjalnego, edukacji publicznej, ochrony zdrowia i innych, których celem jest integracja w środowisku osób i rodzin szczególnego ryzyka – w oparciu o udostępniony materiał oraz badania.
wiecej   
 
 

Zima 2015/2016


zima
wiecej   
 
 

c.d. Lodołamaczy 2015


c.d. Lodołamaczy 2015
Suwałki, 30 września 2015 r.
Kontynuacją Regionalnego wyróżnienia Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Suwałkach za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia był udział Dyrektora Leszka Lewoca na Gali Finałowej X edycji Konkursu Lodołamacze 2015 w Pałacu Królewskim w Warszawie, która odbyła się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.
wiecej   
 
 

Zakończenie projektu "Noclegownia moim domem"


Zakończenie projektu
Suwałki, 21 września 2015 r.
Grupa nieformalna działająca przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Suwałkach we współpracy ze Stowarzyszeniem Integracji Społecznej "ALTERNATYWA" w Suwałkach zakończyła realizację projektu "NOCLEGOWNIA MOIM DOMEM” w ramach "Podlaskiego Pozarządowego Funduszu Mikrodotacji".
Dziesięciu bezdomnych mieszkańców Noclegowni wymalowało pokoje noclegowe, korytarz i łazienkę. Dzięki projektowi Noclegownia uzyskała nowe oblicze. Zalśniło czystością.
Zakończeniem projektu było wspólne ognisko. Pogoda  dopisała.
wiecej   
 
 

Warsztaty w Ośrodku "Maniówka"


Warsztaty w Ośrodku
Suwałki, 17 września 2015 r.
Grupa nieformalna działająca przy Miejskim Ośrodku Pomocy  Społecznej w Suwałkach we współpracy ze Stowarzyszeniem Integracji Społecznej „ALTERNATYWA” w Suwałkach realizowała 12 września 2015 r. bezpłatne warsztaty „Przygoda z Jaćwingami” w ramach projektu „Podlaski Pozarządowy Fundusz Mikrodotacji” skierowany do dzieci w wieku d 7 do 12 lat.
wiecej   
 
 

Wypoczynek we Władysławowie


Wypoczynek we Władysławowie
Suwałki, 17 września 2015 r.
W dniach od 5 września do 10 września br. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wypoczywali nad morzem we Władysławowie. Był to bardzo aktywny wypoczynek, bo oprócz spacerów nad morze i wdychania jodu byliśmy w muzeum motyli, na wystawie interaktywnej "Magiczny zawrót głowy", w gabinecie śmiechu, w muzeum gen. Józefa Hallera, w domku "Do góry nogami". Z przewodnikiem zwiedziliśmy Hel i płynęliśmy statkiem. Atrakcji było wiele, warunki mieszkaniowe super, a jedzonko bardzo smaczne. Nie zapomnieliśmy o porannej gimnastyce i wieczornej dyskotece. Pogoda była w kratkę, ale wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.
wiecej   
 
 

Konkurs Lodołamacze 2015 rozstrzygnięty


Konkurs Lodołamacze 2015 rozstrzygnięty
Suwałki, 15 września 2015 r.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach laureatem konkursu  w kategorii INSTYTUCJA.
Ocenie poddano działania Ośrodka w zakresie:
 • Promocji aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego
 • Działania na rzecz pozytywnego wizerunku idei rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych
 • Dostosowanie infrastruktury zakładu do potrzeb zatrudnionych osób niepełnosprawnych
 • Działalność w zakresie zmniejszania ograniczeń zawodowych zatrudnionych osób niepełnosprawnych
 • Działalność w zakresie rehabilitacji medycznej
 • Działalność charytatywna (ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych).
wiecej   
 
 

Nowe kryterium do świadczeń rodzinnych


Suwałki, 09 września 2015 r.
Od 1 listopada 2015 r. zmianie ulega kryterium dochodowe uprawniające do zasiłków rodzinnych oraz wysokość niektórych świadczeń rodzinnych.
wiecej   
 
 

Realizacja projektu "Noclegownia moim domem"


Suwałki, 03 września 2015 r.
Grupa nieformalna działająca przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Suwałkach we współpracy ze Stowarzyszeniem Integracji Społecznej "ALTERNATYWA” w Suwałkach informuje, że pozyskała dofinansowanie na realizację projektu "NOCLEGOWNIA MOIM DOMEM" w ramach "Podlaskiego Pozarządowego Funduszu Mikrodotacji”.
czytaj całość (plik pdf, 280 kB)
wiecej   
 
 
 
 

Bieżące informacje

Aktualności
Przetargi i zapytania ofertowe
Nabór pracowników
Zamówienia Publiczne
 

Pomoc społeczna

zasiłki i pomoc w naturze
pomoc w usługach
opieka nad dzieckiem i rodziną
pomoc instytucjonalna
poradnictwo specjalistyczne
  Inne świadczenia
dodatek energetyczny
dodatek mieszkaniowy
 

Świadczenia rodzinne

świadczenia rodzinne
świadczenia opiekuńcze
fundusz alimentacyjny
Wsparcie kobiet w ciąży i rodzin
 

Osoby niepełnosprawne

orzecznictwo
rehabilitacja społeczna
rehabilitacja zawodowa
Program Aktywny Samorząd 2019
 

Przemoc w rodzinie

Dział Pomocy Kryzysowej
Pomoc specjalistyczna
Przeciwdziałanie Handlowi Ludźmi
Analiza zjawiska przemocy na terenie miasta Suwałk
Program korekcyjno-edukacyjny
Regulamin Prac Zespołu Interdyscyplinarnego ds Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Organizacje/ instytucje, które realizują oferty dla osób stosujących przemoc w rodzinie
 

Ośrodki wsparcia

Środowiskowy Dom Samopomocy
Mieszkania Chronione
 

Interesanci

Druki do pobrania
Druki pomoc społeczna
 

Współpraca

współpraca lokalna
współpraca zagraniczna
przydatne linki
  Za Życiem
Wsparcie dla kobiet w ciąży i ich rodzin
Uchwała o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin Za Życiem
  Projekt "Rodzina Zastępcza"
Informacja o projekcie
  Piecza zastępcza
Organizator rodzinnej pieczy
Rodzinna piecza zastępcza
Usamodzielnienie wychowanków
Szkolenia
© 2019 MOPR Suwałki
 
Tworzenie stron internetowych