Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
ul. Filipowska 20
16-400 Suwałki
(sekretariat) +48 87 562 8970
(fax) +48 87 562 8971
Godziny pracy: Pn-Pt 7:30 - 15:30
Dział Świadczeń Rodzinnych i
Dział Pomocy Środowiskowej:
każdy poniedziałek 7:30 - 17:00
Konto w Banku PEKAO:
33124052111111000049198788
 

Nasz MOPR

Strona główna
Położenie
Organizacja
Kontakt
Strategia
Programy
Nieodpłatna pomoc prawna
Ochrona danych osobowych
Projekty
Sprawozdawczość
XXV Konferencja FORUM
Anioł Dobroci
500+
300+
Biuletyn Informacji Publicznej - przejscie do serwisu zawnętrznego w nowym oknie przeglądarki
Elektroniczna Skrzynka Podawcza - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
Strona Ośrodka w projekcie EQUAL - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
ElektronicznStrona projektu od bierności do aktywności - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
RZ
Modelowy program opieki zdrowotnej walki z osteoporozą
 
STRONA GŁÓWNA
 
 
AKTUALNE
 
 
KONTAKT
 
 
MAPA STRONY
 
 

Aktualności


Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem


Suwałki, 13 września 2017 r.
 
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach zaprasza w dniu 22 września 2017 r. na pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem. Msza Święta Pogrzebowa zostanie odprawiona w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Suwałkach (Kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego) o godz. 15:00, po czym ciała do grobu zostaną złożone na cmentarzu parafialnym przy ul. Bakałarzewskiej – w kwaterze do tego przeznaczonej.
Suwałki są jednym z nielicznych miast w Polsce, które  mają uregulowaną kwestię związaną ze sprawieniem pogrzebu dziecka martwo urodzonego. Miasto na koszt własny dokonuje pochówku dzieci zmarłych przed narodzeniem 4 razy w roku. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o pokrycie kosztów czy obsługę pogrzebu. Za inicjatywą Prezydenta Miasta Suwałk kryje się odpowiedzialność za drugiego człowieka, poszanowanie godności od chwili poczęcia do naturalnej śmierci oraz wrażliwość na problemy małżeństw i rodzin.
Uroczystość organizowana jest po raz siódmy. Dzięki szlachetnemu przedsięwzięciu dotychczas złożono do grobu ciała 144 dzieci, którym nie przyszło się narodzić.
wiecej   
 
 

Akcja "TORNISTER"


Akcja
Suwałki, 31 sierpnia 2017 r.
 
W związku z nowym rokiem szkolnym 31 sierpnia 2017r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Suwałkach przedstawiciele Grupy AVIVA uroczyście wręczyli plecaki wraz z wyposażeniem dla 40 dzieci z rodzin pozostających w zainteresowaniu Ośrodka. Są to plecaki marzeń zgodne z oczekiwaniami zawartymi w listach i rysunkach dzieci przekazanych do sponsorów.
Jest to akcja zorganizowana po raz drugi przez pracowników Grupy AVIVA jako wsparcie MOPR – laureata 3 edycji konkursu "To dla mnie ważne".
W imieniu Rodziców i Dzieci dziękujemy za okazane serce.
wiecej   
 
 

Charytatywny koncert organowy


Charytatywny koncert organowy
Suwałki, 29 sierpnia 2017 r.
 
Dnia 27 sierpnia 2017 roku w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Suwałkach odbył się koncert organowy w wykonaniu Magdaleny Lewoc, utalentowanej Suwalczanki, laureatki wielu konkursów organowych, stypendystki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.
Podczas koncertu prowadzona była zbiórka pieniężna na rzecz Towarzystwa im. Świętego Brata Alberta, Koło w Suwałkach. Dzięki ofiarności uczestników zgromadzona została kwota w wysokości 800 złotych. Pieniądze zostały przekazane na konto Towarzystwa z przeznaczeniem na organizację wigilii dla osób bezdomnych w 2017 roku.
Koncert został zorganizowany przez Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Alternatywa” w Suwałkach oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach. Honorowy Patronat objął Prezydent Suwałk.
Koncert był jednym z wydarzeń organizowanych w Suwałkach dla uczenia Roku Świętego Brata Alberta. Postać Adama Chmielowskiego (późniejszego Brata Alberta) – wybitnego malarza i patrioty, który poświęcił swe życie i karierę artystyczną dla służby najuboższym, godna jest przywoływania do naszej świadomości jako wzór człowieczeństwa. Świadectwo Jego życia uczy pokory i wrażliwości na potrzeby każdego człowieka, szczególnie tego dotkniętego nieszczęściem, biedą czy niedostatkiem. 
Wigilia dla osób bezdomnych zorganizowana w Suwałkach wpisuje się w misję i przesłanie, które pozostawił potomnych Święty Brat Albert.
 
Linki:
 
wiecej   
 
 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2017


Suwałki, 29 sierpnia 2017 r.
 
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach informuje, że  przystąpił do realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2017 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).
wiecej   
 
 

98 rocznica wyzwolenia Suwałk


98 rocznica wyzwolenia Suwałk
Suwałki, 25 sierpnia 2017 r.
 
Uczestnicy oraz pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli udział w uroczystościach związanych z 98 rocznicą wyzwolenia Suwałk, które odbyły się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej.
Zapraszamy do obejrzenia relacji  na stronie Radia 5: https://radio5.com.pl/swietowali-wyzwolenie/
wiecej   
 
 

Zmiana godzin pracy


Suwałki, 22 sierpnia 2017 r.
 
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach informuje, że od 23 sierpnia 2017 r. wnioski o świadczenia rodzinne, świadczenia wychowawcze (500+) oraz fundusz alimentacyjny przyjmowane będą w następujących godzinach:
Poniedziałki
8.00 - 13.00 oraz 15.30 - 17.00
Wtorek- Piątek
8.00 - 13.00
wiecej   
 
 

Charytatywny koncert organowy


Suwałki, 21 sierpnia 2017 r.
 
Stowarzyszenie Integracji Społecznej "Alternatywa" oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach zapraszają na charytatywny koncert organowy w wykonaniu Magdaleny Lewoc w niedzielę 27 sierpnia 2017 r o godz. 19.00 w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła.
Koncert jest jednym z wydarzeń Roku Adama Chmielowskiego - Świętego Brata Alberta, powstańca styczniowego, uzdolnionego artysty, który poświęcił swe życie służbie ubogim.
Podczas koncertu przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Koło w Suwałkach.
Serdecznie zapraszamy.

zaproszenie
plakat
wiecej   
 
 

ROK ŚWIĘTEGO BRATA ALBERTA - SZTANDAR MOPR


Suwałki, 8 sierpnia 2017 r.
 
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach uprzejmie informuje, iż z okazji  ustanowionego przez Sejm RP oraz Konferencję Episkopatu Polski, Roku Świętego Brata Alberta 2017, podjął inicjatywę nadania naszej jednostce sztandaru z wizerunkiem Świętego i jego przesłaniem: „Powinno się być dobrym jak chleb”. Uroczystość odbędzie się 25 listopada 2017 roku.  

czytaj więcej
wiecej   
 
 

Jak wypełnić wniosek na świadczenia rodzinne?


Suwalki, 1 sierpnia 2017 r.
 


wzór wniosku na zasiłki rodzinne (plik pdf 12,4 MB)
wzór wniosku na specjalny zasiłek opiekuńczy (plik pdf 6,67 MB)
wiecej   
 
 

Jak wypełnić wniosek na świadczenie wychowawcze (500+)?


Suwalki, 1 sierpnia 2017 r.
 

wzór wniosku na 500+ (plik pdf 6,26 MB)
wiecej   
 
 

Ogród prowadzony przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy.


Ogród prowadzony przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy.
Suwalki, 31 lipca 2017 r.
 
Ogród prowadzony przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy.
wiecej   
 
 

73 rocznica Powstania Warszawskiego


73 rocznica Powstania Warszawskiego
Suwalki, 28 lipca 2017 r.
 
W dniu 1 sierpnia 1944r. rozpoczęły się walki zbrojne przeciw okupującym Warszawę Niemcom. Powstanie trwało do 3 października 1944r. i pochłonęło wiele tysięcy ofiar. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy przygotowali tablicę upamiętniającą bohaterskie walki o niepodległość naszej Ojczyzny. Wykorzystane materiały pochodzą z Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie, które odwiedziliśmy w ubiegłym roku.
wiecej   
 
 

VII Zawody Zręcznościowe


VII Zawody Zręcznościowe
Suwalki, 28 lipca 2017 r.
 
27 lipca 2017r. na placu MOPR odbyły się Zawody Zręcznościowe, w których wystartowali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy oraz dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział i życzymy samych sukcesów w dalszym rozwijaniu sprawności fizycznej.
 
wiecej   
 
 

Konferencja prasowa o zmianach w systemie wsparcia rodzin


Suwalki, 25 lipca 2017 r.
 
Dnia 21 lipca 2017r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Suwałkach odbyła się kolejna konferencja prasowa. Celem spotkania z mediami było przede wszystkim rozpropagowanie informacji o zmianach w systemie wsparcia rodzin, które wejdą w życie od dnia 1 sierpnia 2017r., głównie w zakresie świadczeń rodzinnych, świadczeń wychowawczych (500+) oraz korzystania z funduszu alimentacyjnego.
Omówione zostały również bieżące sprawy w MOPR w Suwałkach, w tym inicjatywa ufundowania sztandaru Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie w Suwałkach z wizerunkiem św. Brata Alberta.
Podczas spotkania z dziennikarzami Informacji udzielali: Leszek Lewoc – dyrektor MOPR w Suwałkach oraz Maria Kowalewska – kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych w MOPR w Suwałkach.
Dziękujemy obecnym na spotkaniu przedstawicielom mediów za włączenie się w proces informowania społeczeństwa o działaniach MOPR w Suwałkach i przekazywania ważnych informacji, istotnych dla znacznej części mieszkańców Suwałk.
 
wiecej   
 
 

Wnioski na nowy okres zasiłkowy


Suwałki, 24 lipca 2017 r.
 
Informujemy, że wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych, świadczeń wychowawczych i funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy w wersji papierowej będą dostępne w siedzibie tut. Ośrodka od 31 lipca b.r.
Aktualnie można je pobrać ze strony internetowej Ośrodka w zakładce Interesanci - druki do pobrania.
W celu usprawnienia procesu przyjmowania wniosków sugerujemy, żeby osoby ubiegające się o w/w świadczenia, wnioski składały w jednym terminie.
Jednocześnie informujemy, że od 1 sierpnia b.r. ulegają również zmianie wnioski na trwający okres zasiłkowy. Wnioski te są dostępne w MOPR Suwałki, ul. Filipowska 20.
wiecej   
 
 

Program korekcyjno - edukacyjny dla sprawców przemocy w rodzinie


Program korekcyjno - edukacyjny dla sprawców przemocy  w rodzinie
Suwalki, 7 lipca 2017 r.
 ZATRZYMAJ   
  PRZEMOC  
  ZGŁOŚ SIĘ O
 
   POMOC
wiecej   
 
 

Piknik rodzinny


Piknik rodzinny
Suwalki, 7 lipca 2017 r.
 
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie Środowiskowy Dom Samopomocy po raz kolejny organizował obchody XV edycji Podlaskich Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina łączy pokolenia”.
W dniu 5.07.2017r. został zorganizowany piknik rodzinny, który odbył się na dziedzińcu ŚDS. W pikniku wzięło udział ponad 200 osób. W programie były występy zespołów muzycznych, konkursy, zawody sportowe. Można był skorzystać z porad psychologa, prawnika, pielęgniarki i pracownika socjalnego. Wszyscy bawili się doskonale. 
wiecej   
 
 

Świadczenie wychowawcze


Suwalki, 4 lipca 2017 r.
 
Komunikat dotyczący wniosków o ustalenie prawa
do świadczeń rodzinnych, świadczeń wychowawczych (500+) oraz funduszu alimentacyjnego
Z uwagi na zmiany prawne zawarte w procedowanym projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z systemem wsparcia rodzin, które wejdą w życie od dnia 1 sierpnia 2017 r. informujemy, że ulegną zmianie wzory  wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych, świadczeń wychowawczych (500+) oraz funduszu alimentacyjnego (zarówno na trwający jak i nowy okres zasiłkowy).
W związku z powyższym wnioski o ustalenie prawa do wyżej wymienionych świadczeń będą dostępne w pierwszych dniach sierpnia br. w siedzibie tutejszego Ośrodka oraz na stronie internetowej w zakładce Interesanci - druki do pobrania.
 
W celu usprawnienia procesu przyjmowania wniosków sugerujemy żeby osoby ubiegające się o w/w świadczenia, wnioski składały w jednym terminie.

wiecej   
 
 

XV Integracyjny Bieg Uliczny w DPS „Kalina”


XV Integracyjny Bieg Uliczny w DPS „Kalina”
Suwalki, 28 czerwca 2017 r.
 
Osiągnięcia uczestników ŚDS w XV Integracyjnym Biegu Ulicznym w DPS „Kalina”, który odbył się w dniu 20.06.2017 r.

1. Sylwia Pułtorak – I miejsce (w kategorii wózków)
2. Żaneta Waszkiewicz – II miejsce
3. Karol Grajewski-Gagła – V miejsce
4. Mariusz Wiszniewski – w pierwszej 20.

W zawodach wystartowało ok. 200 biegaczy, mieszkańców domów pomocy społecznej, uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy z terenu północno-wschodniej Polski i Litwy oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach. Zawodnicy wystartowali w sześciu kategoriach, ze względu na wiek, płeć oraz sposób poruszania się.
Organizatorzy zapewnili wszystkim zawodnikom i kibicom poczęstunek oraz wspólną zabawę integracyjną.
wiecej   
 
 

Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem


Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem
Suwalki, 23 czerwca 2017 r.
 
W dniu 23 czerwca 2017 r. odbył się pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem.  Msza Święta Pogrzebowa została odprawiona w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Suwałkach (Kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego) o godz. 15:00, po czym ciała  19 dzieci  zostało złożonych   na cmentarzu parafialnym przy ul.  Bakałarzewskiej – w kwaterze  do tego przeznaczonej.
Suwałki są jednym z nielicznych miast w Polsce, które  mają uregulowaną kwestię związaną ze sprawieniem pogrzebu dziecka martwo urodzonego.  Miasto  na koszt własny dokonuje pochówku dzieci zmarłych przed narodzeniem 4 razy w roku. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o pokrycie kosztów czy obsługę pogrzebu. Za inicjatywą Prezydenta Miasta Suwałk kryje się odpowiedzialność za drugiego człowieka, poszanowanie godności od chwili poczęcia do naturalnej śmierci oraz wrażliwość na problemy małżeństw i rodzin.
Uroczystość zorganizowano po raz szósty. Dzięki szlachetnemu przedsięwzięciu dotychczas złożono do grobu ciała 144 dzieci, którym nie przyszło się narodzić.
wiecej   
 
 

Estoński Teatr Giraffe Royal: „Karnaval” / Wigraszek 2017


Estoński Teatr Giraffe Royal: „Karnaval” / Wigraszek 2017
Suwalki, 19 czerwca 2017 r.
 
Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy na festiwalu Wigraszek w Suwalskim Ośrodku Kultury.
wiecej   
 
 

Integracyjne Zawody Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce


Integracyjne Zawody Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce
Suwalki, 13 czerwca 2017 r.
 
13.06.2017r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wystartowali w Integracyjnych Zawodach Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce i zdobyli 9 medali.
Serdecznie gratulujemy sportowych sukcesów.
Oficjalne wyniki
wiecej   
 
 

Przegląd Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych


Przegląd Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych
Suwalki, 13 czerwca 2017 r.
 
W dniu 13.06.2017r. reprezentanci Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli udział w Przeglądzie Twórczości Ludowej Osób Niepełnosprawnych pt.: „W Agusiowej Zagrodzie” w Nowej Wsi Ełckiej. Zaprezentowali tańce ludowe i przyśpiewki. Wystąpili w wiernie odtworzonych strojach polskich chłopów.
Zapraszamy do obejrzenia relacji na stronie Radia 5
wiecej   
 
 

Projekt: „Życie po życiu w przemocy"


Suwałki, 12 czerwca 2017 r.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” oferuje bezpłatną pomoc specjalistyczną osobom/rodzinom dotkniętym lub zagrożonym zjawiskiem przemocy w rodzinie.
wiecej   
 
 

Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem


Suwałki, 12 czerwca 2017 r.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach zaprasza w dniu 23 czerwca 2017 r. na pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem, Msza Święta Pogrzebowa zostanie odprawiona w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Suwałkach (Kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego) o godz. 15:00, po czym  ciała do grobu zostaną złożone  na cmentarzu parafialnym przy ul.  Bakałarzewskiej – w kwaterze do tego przeznaczonej.  
Dokonywanie pochówku jest możliwe dzięki uregulowaniu kwestii związanej ze sprawieniem pogrzebu dziecka martwo urodzonego przez Prezydenta Miasta Suwałk. Miasto  na koszt własny dokonuje pochówku dzieci zmarłych przed narodzeniem 4 razy w roku. Organizacją pogrzebu zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach.
Wszelkich informacji  związanych z postepowaniem w  sytuacji  związanej niekorzystnym zakończeniem ciąży i urodzeniem dziecka martwego udzielają pracownicy socjalni  Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach pod nr tel. 87/562-89-70. Ponadto opracowany został  Miniporadnik zawierający niezbędne wskazówki, w przypadku utraty dziecka na skutek poronienia, udostępniany  w Ośrodku.
MOPR zapewnia  bezpłatne wsparcie psychologiczne dla rodziców, którzy przedwcześnie utracili dziecko. Osoby chcące uzyskać taką pomoc proszone są o kontakt pod nr 87/565-28-91 w celu wyznaczenia terminu spotkania. Istnieje również możliwość powołania grupy wsparcia dla rodziców po stracie dziecka.
wiecej   
 
 

II Przegląd Pieśni Religijnych


II Przegląd Pieśni Religijnych
Suwałki, 31 maja 2017 r.

W dniu 31 maja 2017r. w kościele pw. bł. Anieli Salawy, odbył się II Przegląd Pieśni Religijnych pt. „Królowej Anielskiej Śpiewajmy”, zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy MOPR w Suwałkach. Serdecznie dziękujemy proboszczowi Parafii za bardzo dobrą i życzliwą współpracę. Wystąpiło kilkudziesięciu wokalistów i muzyków z 11 ośrodków. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne śpiewanie i granie ku czci Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie był czas na integrację i poczęstunek. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach Leszek Lewoc, wręczył wszystkim uczestnikom pamiątki. Wystąpili uczestnicy z następujących ośrodków:
- Środowiskowy Dom Samopomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Lipniaku
- Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Augustowie
- Środowiskowy Dom Samopomocy „Aktywni Tak Samo” w Suwałkach
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Kowalach Oleckich
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Wodzie
- Dom Pomocy Społecznej „Kalina” w Suwałkach
- Warsztaty Terapii Zajęciowej w Suwałkach
- Warsztaty Terapii Zajęciowej w Filipowie
- Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sejnach
wiecej   
 
 

Piknik rodzinny


Piknik rodzinny
Suwałki, 30 maja 2017 r.

W dniu 27 maja 2017 r. na terenie Wigierskiego Parku Narodowego odbył się Piknik Rodzinny w którym uczestniczyły dzieci z rodzin zastępczych oraz ich opiekunowie. Program spotkania był bardzo bogaty: wycieczka z przewodnikiem szlakiem turystycznym WPN, sport i zabawa,  które dostarczyły dużo emocji i wrażeń, a także ognisko, bigos, pieczenie kiełbasek i przepyszne pączki. Pozyskane gadżety uświetniły piknik i zostały wykorzystane na upominki i nagrody zwycięzcom konkursów. Za wsparcie inicjatywy w imieniu uczestników dyrekcja i pracownicy działu pieczy zastępczej składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy  okazali serce i chęć niesienia pomocy:
- Urząd Miejski Suwałki,
- Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe PIKO Piotr Kowalewski,
- Księgarnia „Kruk”,
- Szulc Trading Małgorzata Szulc,
- Zakład Piekarniczo – Ciastkarski „Jasia” Janina Kluczyńska,
- Gastronomia Michał Syryca.
wiecej   
 
 

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Suwalskim Ośrodku Kultury


Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Suwalskim Ośrodku Kultury
Suwałki, 30 maja 2017 r.

29.05.2017r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy obejrzeli dynamiczne show w Suwalskim Ośrodku Kultury, zaprezentowane przez gościa specjalnego Muszelek - tancerzy Dance Folk Group ROKVA z Gruzji. Dzięki uprzejmości tancerzy wzięliśmy udział w lekcji gruzińskiego tańca!
wiecej   
 
 

Uroczystość wręczenia Krzyża Wolności i Solidarności


Uroczystość wręczenia Krzyża Wolności i Solidarności
Suwałki, 26 maja 2017 r.

Dnia 25 maja 2017 r. w Sali Konferencyjnej Oddziału Instytutu Pamieci Narodowej w Białymstoku odbyła sie uroczystość wręczenia Krzyża Wolności i Solidarności za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
Wśród odznaczonych był Leszek Lewoc - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwalkach.
 
linki :
 
 
wiecej   
 
 

Pomoc prawna


Suwałki, 23 maja 2017 r.
Stowarzyszenie Integracji Społecznej "Alternatywa" oferuje poradnictwo prawne.
wiecej   
 
 
 
 

Bieżące informacje

Aktualności
Przetargi i zapytania ofertowe
Nabór pracowników
Zamówienia Publiczne
 

Pomoc społeczna

zasiłki i pomoc w naturze
pomoc w usługach
opieka nad dzieckiem i rodziną
pomoc instytucjonalna
poradnictwo specjalistyczne
  Inne świadczenia
dodatek energetyczny
dodatek mieszkaniowy
program osłonowy - odpady
 

Świadczenia rodzinne

świadczenia rodzinne
świadczenia opiekuńcze
fundusz alimentacyjny
Wsparcie kobiet w ciąży i rodzin
 

Osoby niepełnosprawne

orzecznictwo
rehabilitacja społeczna
rehabilitacja zawodowa
Program Aktywny Samorząd 2020
Informator
 

Przemoc w rodzinie

Dział Pomocy Kryzysowej
Pomoc specjalistyczna
Przeciwdziałanie Handlowi Ludźmi
Analiza zjawiska przemocy na terenie miasta Suwałk
Program korekcyjno-edukacyjny
Regulamin Prac Zespołu Interdyscyplinarnego ds Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Organizacje/ instytucje, które realizują oferty dla osób stosujących przemoc w rodzinie
 

Ośrodki wsparcia

Środowiskowy Dom Samopomocy
Mieszkania Chronione
 

Interesanci

Druki do pobrania
Druki pomoc społeczna
 

Współpraca

współpraca lokalna
współpraca zagraniczna
przydatne linki
  Za Życiem
Wsparcie dla kobiet w ciąży i ich rodzin
Uchwała o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin Za Życiem
  Projekt "Rodzina Zastępcza"
Informacja o projekcie
  Piecza zastępcza
Organizator rodzinnej pieczy
Rodzinna piecza zastępcza
Usamodzielnienie wychowanków
Szkolenia
© 2019 MOPR Suwałki
 
Tworzenie stron internetowych