Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
ul. Filipowska 20
16-400 Suwałki
(sekretariat) +48 87 562 8970
(fax) +48 87 562 8971
Godziny pracy: Pn-Pt 7:30 - 15:30
Dział Świadczeń Rodzinnych i
Dział Pomocy Środowiskowej:
każdy poniedziałek 7:30 - 17:00
Konto w Banku PEKAO:
33124052111111000049198788
 

Nasz MOPR

Strona główna
Położenie
Organizacja
Kontakt
Strategia
Programy
Nieodpłatna pomoc prawna
Ochrona danych osobowych
Projekty
Sprawozdawczość
XXV Konferencja FORUM
Anioł Dobroci
500+
300+
Biuletyn Informacji Publicznej - przejscie do serwisu zawnętrznego w nowym oknie przeglądarki
Elektroniczna Skrzynka Podawcza - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
Strona Ośrodka w projekcie EQUAL - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
ElektronicznStrona projektu od bierności do aktywności - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
RZ
Modelowy program opieki zdrowotnej walki z osteoporozą
 
STRONA GŁÓWNA
 
 
AKTUALNE
 
 
KONTAKT
 
 
MAPA STRONY
 
 

Aktualności


V Suwalska Edycja Kampanii 'Białej Wstążki'


Suwałki, 24 listopada 2014 r.
Od 25 listopada do 10 grudnia realizowana jest kampania Białej Wstążki pod szyldem „Mężczyźni przeciw przemocy wobec kobiet”. Kampania wpisuje się w międzynarodową inicjatywę „16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć”. Również w Polsce podejmowane są różne inicjatywy upamiętniające kobiety-ofiary przemocy.
wiecej   
 
 

Zaproszenie na koncert charytatywny


Zaproszenie na koncert charytatywny
Suwałki, 24 listopada 2014 r.
Dnia 26 listopada odbędzie się koncert charytatywny upamiętniajacy śp. ks. Jerzego Zawadzkiego, wielkiego społecznika, organizatora akcji pomocy dla najuboższych, bezdomnych i innych osób wykluczonych społecznie.
wiecej   
 
 

Dzień Pracownika Socjalnego


kwiaty
Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego pragnę złożyć wszystkim pracownikom MOPS w Suwałkach podziękowania i wyrazy uznania za wysiłek i trud pracy wnoszonej w pomoc osobom potrzebującym.
Dziękuję za Waszą pracę i przekazuję najserdeczniejsze życzenia, wytrwałości w pokonywaniu trudności, satysfakcji, entuzjazmu oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
 
 
Dyrektor
Leszek Lewoc
wiecej   
 
 

Komunikat - Ostrzeżenie przed oszustami


Suwałki, 5 listopada 2014 r.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach ostrzega przed oszustami podającymi się za pracowników socjalnych.
W okresie październik - grudzień pracownicy socjalni suwalskiego MOPS w ramach okresowej weryfikacji świadczeń przeprowadzają wywiady środowiskowe u osób korzystających z pomocy w formie usług opiekuńczych i zasiłków stałych. Są to głównie osoby starsze, samotne i niepełnosprawne.
Z doświadczenia jakie posiadamy wynika, że szczególnie w tym czasie uaktywniają się „oszuści”, którzy podszywają się pod pracowników socjalnych.
W trosce o bezpieczeństwo apelujemy do naszych podopiecznych o czujność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Apel kierujemy także do sąsiadów oraz osób z najbliższego otoczenia naszych świadczeniobiorców,  prosząc o szczególne zainteresowanie.  Państwa zainteresowanie może uchronić wiele osób przed  poważnymi stratami finansowymi i materialnymi.
Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwość, co do osoby, która go odwiedza, powinien poprosić o okazanie dokumentu lub wezwać policję dzwoniąc pod numer 997.
Pracownicy socjalni MOPS w Suwałkach posiadają legitymację pracownika socjalnego ze zdjęciem, opatrzoną pieczątką instytucji i podpisem dyrektora.
Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i rozsądek spowodują, iż nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa !
wiecej   
 
 

Badanie ankietowe


Suwałki, 4 listopada 2014 r.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach w ramach Projektu „Razem Przeciw Przemocy”  zlecił wykonanie badania pn. „ ANALIZA ZJAWISKA PRZEMOCY W RODZINIE  NA TERENIE MIASTA SUWAŁKI”.   
Badanie będzie wykonywane do 14 listopada 2014 r., przy pomocy kwestionariusza ankiety opracowanej przez Instytut Badawczy  IPC  Wrocławia.
Prosimy o umożliwienie przeprowadzenie zaplanowanych działań oraz pomoc w realizacji badania.
Zadanie publiczne  realizowane w ramach  Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.

Dyrekcja MOPS w Suwałkach
wiecej   
 
 

Przegląd piosenki biesiadnej


Przegląd piosenki biesiadnej
Suwałki, 29 października 2014 r.
W dniu 29 października 2014r., na zaproszenie ŚDS Białystok, zespół muzyczny „NADZIEJA” ze Środowiskowego Domu Samopomocy MOPS w Suwałkach uczestniczył w VIII Przeglądzie Piosenki Biesiadnej Osób Niepełnosprawnych „ Po ten Kwiat…” W tym roku na białostockiej scenie prezentowaliśmy piosenki z repertuaru muzyki cygańskiej. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.
wiecej   
 
 

Międzynarodowe Animacje Teatralne


Międzynarodowe Animacje Teatralne
Suwałki, 20 października 2014 r.
W dniu 16 października w Suwalskim Ośrodku Kultury po raz XI odbyły się Międzynarodowe Animacje Teatralne. Organizatorem był DPS „Kalina.
W prezentacjach artystycznych udział wzięli uczestnicy środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Domów Pomocy Społecznej z naszego województwa oraz warmińsko- mazurskiego a także goście z Litwy.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Suwałkach przedstawił skecz „Wizyta księdza”.
Z roku na rok wzrasta ranga imprezy i poziom artystyczny wykonawców. Spotkanie sprawiło dużo radości i pozostawiło po sobie niezapomniane wrażenia.
wiecej   
 
 

Jesienne biegi przełajowe


Jesienne biegi przełajowe
Suwałki, 03 października 2014 r.
MOPS – Środowiskowy Dom Samopomocy w Suwałkach w dniu 02.10.2014r wziął udział w Jesiennych Biegach Przełajowych na trasach położonych przy Zespole Szkół w Dowspudzie. Biegi organizowane były przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Suwałkach.Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze. Wszyscy dobiegli do mety cali i zdrowi. Zdobyliśmy nawet jeden brązowy medal. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział.
wiecej   
 
 

Akcja Stowarzyszenia Integracji Społecznej ALTERNATYWA


Akcja Stowarzyszenia Integracji Społecznej  ALTERNATYWA
Suwałki, 01 października 2014 r.
Stowarzyszenie Integracji Społecznej 'Alternatywa' działajace przy MOPS w Suwałkach współpracując ze Stowarzyszeniem Bank Żywności Suwałki - Białystok wyda ubogim rodzinom naszego miasta 3120 kg jabłek w ramach mechanizmu 'Tymczasowe nadzwyczajne wsparcie producentów owoców i warzyw.
wiecej   
 
 

"Pożegnanie lata" w Maniówce


Suwałki, 31 sierpnia 2014 r.
Fundacja „Światło dla Himalajów” zorganizowała w dniu  31 sierpnia 2014r. dla beneficjentów naszego Ośrodka imprezę integracyjną  w Ośrodku w Maniówce  „ Pożegnanie lata”. 
W spotkaniu  wzięło  udział  60 osób w tym: 35 dzieci z ubogich rodzin suwalskich z rodzicami  i  8 uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy.
Blok gier i zabaw przygotował  Ośrodek w Maniówce, zorganizowano  wspólne ognisko (pieczenie kiełbasek, bigos), przy dźwiękach gitary i piosenkach harcerskich. Dzieci i młodzież otrzymały słodkie upominki oraz przybory szkolne.
wiecej   
 
 

Zajęcia dla dzieci z rodzin zastępczych „Nauka i zabawa”


Suwałki, 28 sierpnia 2014 r.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach proponuje udział w zajęciach wspomagających i usprawniających  umiejętności matematyczne oraz czytania i pisania. Zajęcia skierowane są do dzieci z rodzin zastępczych uczących się  w szkole podstawowej w kl. I-III. Spotkania będą organizowane raz w tygodniu na terenie tut. Ośrodka i rozpoczynają się od 2 października 2014r. Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (tel. 87 562- 89-70 ) lub osobiście w pokoju  nr 30.
wiecej   
 
 

Niecodzienny gość w Miiejskim Ośrodku Pomocy Społecznej


Niecodzienny gość w Miiejskim Ośrodku Pomocy Społecznej
Suwałki, 14 lipca 2014 r.
11 lipca br. uczestników  Środowiskowego Domu Samopomocy MOPS w Suwałkach  odwiedził lider zespołu Ivan i Delfin - Pan Ivan Komarenko. W niecodziennym wydarzeniu uczestniczyły osoby chore i niepełnosprawne z pobliskich ośrodków wsparcia. Artysta uczestnikom spotkania przybliżył  własną biografię, udzielił odpowiedzi na zadawane pytania, a także zaprezentował swoje przeboje. Spotkanie sprawiło dużo radości i niezpomnianych wrażeń, podopieczni otrzymali autografy, zrobili  pamiątkowe zdjęcia oraz umówili się na kolejne spotkanie.
wiecej   
 
 

Rodziny zastepcze pilnie poszukiwane


Suwałki, 14 lipca 2014 r.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach informuje, że poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.
wiecej   
 
 

Nowe zasady wydawania kart parkingowych


Nowe zasady wydawania kart parkingowych
Suwałki, 1 lipca 2014 r.
Od 1 lipca 2014 r. zmianie ulegają zasady wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych i placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych.
Osoby niepełnosprawne, których miejscem stałego zamieszkania jest zakres działania Powiatowego  Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Suwałkach  (m. Suwałki, Powiat Augustowski, Powiat Suwalski i Powiat Sejneński) wnioski o wydanie kart parkingowych składają w:
Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Suwałkach
ul. 23 Października 20,
pok. nr 11, tel. 87/562-89-83, 87/562-89-63
Opłata za wydanie karty parkingowej wynosi 21 zł
Opłaty należy dokonywać na konto: Bank Pekao S.A. 33 1240 5211 1111 0000 4919 8788
wiecej   
 
 

Piknik Rodzinny w Środowiskowym Domu Samopomocy


Piknik Rodzinny w Środowiskowym Domu Samopomocy
Suwałki, 13 czerwca 2014 r.
Dnia 12.06.2014r w Środowiskowym Domu Samopomocy MOPS w Suwałkach w ramach XII edycji Podlaskich Dni Rodzin odbył się Piknik Rodzinny. Piknik przebiegał pod hasłem ,Duża rodzina – łączy, uczy, wspiera”. Zorganizowane przedsięwzięcie miało na celu promocję wizerunku dużych rodzin i podkreślenie ich prestiżu w społeczeństwie.
W festynie brało udział  ok. 150 osób – uczestnicy środowiskowych domów, warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków wsparcia oraz zaproszeni goście i rodziny uczestników. Swoją obecnością zaszczycił nas Zastępca Prezydenta Miasta Suwałk pan Marek Buczyński.
W trakcie  imprezy przeprowadzono konkursy, skecze, a ośrodki zaprezentowały krótkie występy artystyczne. Atrakcją spotkania był pokaz tańca ,,Zumby” prowadzony przez instruktora tańca panią Lidię Kulik-Bodiak.Przy akompaniamencie zespołu muzycznego „Nadzieja” ze ŚDS wszyscy bawili się wyśmienicie, a uśmiechy z twarzy nie schodziły im aż do końca zabawy.
wiecej   
 
 

Kampania uświadamiająca na temat rozstania w rodzinie międzynarodowej


Kampania uświadamiająca na temat rozstania w rodzinie międzynarodowej
Suwałki dnia 12 czerwca 2014 r.
Wzrastająca mobilność obywateli Unii Europejskiej skutkuje rosnącą liczbą rodzin mających charakter międzynarodowy. Rozstanie w rodzinie jest zawsze trudnym i przykrym wydarzeniem, ale gdy ma miejsce w kontekście międzynarodowym, związane z tym trudności i stres są często jeszcze większe.
Unia Europejska podjęła działania mające na celu uproszczenie sytuacji prawnej, wprowadzając przepisy , które usprawnią transgraniczną współpracę na płaszczyźnie sądowej.
Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej oraz komisarz ds. sprawiedliwości, praw podstawowych i obywatelstwa Viviane Reding, przy współpracy z mediatorem Parlamentu Europejskiego ds. rodzicielskiego uprowadzenia dziecka Robertą Angelilli, ogłosiła rozpoczęcie kampanii uświadamiającej w kwestiach opieki nad dzieckiem, prawa do kontaktów z dzieckiem oraz rodzicielskiego uprowadzenia dziecka.
Kampania ta ma na celu informowanie międzynarodowych par na temat przepisów Unii Europejskiej oraz wspieranie umów, które będą zawierane w najlepszym interesie dziecka.
Dla każdego z powyższych celów Komisja Europejska przygotowała ulotkę oraz krótkie filmy wideo:
Film wideo na temat rodzicielskiego uprowadzenia dziecka za granicę:
https://e-justice.europa.eu/content_child_custody_and_visiting_rights-309-pl.do
wiecej   
 
 

Festyn dla dzieci


Festyn dla dzieci
Suwałki, 2014-06-02
Oil Transfer Development i portal suwalki24.pl przy współudziale Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach zorganizowali festyn dla 250 dzieci.
Impreza odbyła się w dniu 1 czerwca na stadionie piłkarkim Wigier. dzieciaki  brały udział w różnych konkursach i zabawach.
Sponsorzy zapewnili dzieciom i rodzicom  napoje i garące kiełbaski, a wszystkie dzieci otrzymały paczki ze słodyczami.
wiecej   
 
 

Udział MOPS w Miejskich Obchodach Dnia Dziecka


Udział MOPS w Miejskich Obchodach  Dnia Dziecka
Suwałki, 2014-06-02
W dniu 1 czerwca 2014 r. Dział Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej uczestniczył w Miejskich Obchodach Dnia Dziecka w Parku Konstytucji 3 Maja.  
W czasie wypełnionym zabawą propagowaliśmy ideę rodzicielstwa zastępczego, zachęcaliśmy rodziny do tworzenia potrzebującym dzieciom bezpiecznego i pełnego miłości domu.  Dzieciaki uczestniczyły w różnych grach,  konkursach i  innych atrakcjach.
Za ufundowanie słodyczy i drobnych nagród  serdecznie dziękujemy sponsorom
wiecej   
 
 

Zasiłki dla opiekunów


Suwałki, 2014-05-12
Z dniem 15 maja 2014 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 4 kwietnia 2014 r. o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów (Dz. U. z 2014 r., poz. 567).
wiecej   
 
 

Śniadanie Wielkanocne


Śniadanie Wielkanocne
Suwałki, 2014-04-25
W dniu 25 kwietnia 2014r w Środowiskowym Domu Samopomocy w Suwałkach odbyło się Śniadanie Wielkanocne przygotowane przez pracowników i uczestników ośrodka. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Ksiądz Proboszcz z parafii p.w. Bł. Anieli Salawy w Suwałkach.
wiecej   
 
 

Opłata skarbowa od decyzji na dodatek energetyczny nie obowiązuje


Suwałki, 2014-02-20
21 lutego 2014 r.  wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie zaniechania poboru opłaty skarbowej od decyzji w  sprawie przyznania dodatku energetycznego wydawanej odbiorcy wrażliwemu energii elektrycznej.
wiecej   
 
 

Wieloletni programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania na lata 2014 - 2020


Suwałki, 2013-12-30
Wieloletni programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014 – 2020.
czytaj całość (plik pdf, 451 KB)
wiecej   
 
 

Spotkanie opłatkowe w Środowiskowym Domu Samopomocy


Spotkanie opłatkowe w Środowiskowym Domu Samopomocy
Suwałki, 2013-12-19
 
Spotkanie opłatkowe w Środowiskowym Domu Samopomocy w Suwałkach z udziałem przedstawicieli samorządu i kościoła. Zgodnie z polską tradycją rozpoczęto wspólną modlitwą i czytaniem z Ewangelii wg. Św. Łukasza. Opłatek, kolędy, życzenia i łzy wzruszenia towarzyszyły uczestnikom  spotkania, na którym nie zabrakło również czerwonego barszczu, pierogów z kapustą i grzybami, łazanek, śledzi, smażonej ryby.
wiecej   
 
 

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczące świadczenia pielegnacyjnego


Suwałki, 2013-12-09
5 grudnia 2013 r. o godz. 9.00 Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący świadczenia pielęgnacyjnego.
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 11 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw jest niezgodny z art. 2 konstytucji.
czytaj całość (plik pdf, 208 KB)
wiecej   
 
 

Dodatek energetyczny


Dodatek energetyczny
Suwałki, 2013-12-04
 
Od dnia 1 stycznia 2014 r. osoby otrzymujące dodatek mieszkaniowy będą miały prawo do nowego świadczenia - dodatku energetycznego. Wnioski można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Suwałkach, ul. 23 Października 20 (pokój nr 1) od 15 grudnia 2013 r. w godz. od 730 do 1530
wiecej   
 
 

VI Regionalny Bal Andrzejkowy Osób Niepełnosprawnych – „Czary mary zmieniamy świat na weselszy”


VI Regionalny Bal Andrzejkowy Osób Niepełnosprawnych – „Czary mary zmieniamy świat na weselszy”
Suwałki, 2013-11-28
 
28 listopada 2013 r. około 400 osób niepełnosprawnych  z 15 ośrodków (środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej) z  Województwa Podlaskiego i Warmińsko Mazurskiego  bawiło się na wyjątkowym balu Andrzejkowym w Hotelu Szyszko w Suwałkach.
Bal tradycyjnie otworzył Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz, który  rozpoczęto Polonezem.
Zabawy, konkursy (w tym wybór króla i królowej balu) i wróżby Andrzejkowe pozostawiają u uczestników niezapomniane wrażenia. Integracja sprawia, że świat osób niepełnosprawnych staje się pozbawiony barier, ciekawszy i barwniejszy.
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach oraz Prezes Stowarzyszenia Integracji Społecznej  „Alternatywa” składają serdeczne podziękowania sponsorom oraz pracownikom Ośrodka i członkom Stowarzyszenia.
wiecej   
 
 

Kampania "Białej Wstążki"


Suwałki, 2013-11-28
      Pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk i Starosty Suwalskiego w dniach od 25 listopada do 10 grudnia 2013 r. trwa IV Suwalska Kampania "Białej Wstążki", której przyświeca hasło "Przemoc orężem ludzi słabych".
     Ta największa na świecie międzynarodowa Kampania stworzona przez mężczyzn i do nich głównie kierowana jest wyrazem zdecydowanego sprzeciwu w kwestii przemocy wobec kobiet.
Symbol akcji - biała wstążka noszona przez mężczyznę oznacza deklarację wyrzeczenia się stosowania jakiejkolwiek przemocy wobec kobiet oraz reagowania na jej przejawy ze strony innych.
 film (format avi)
wiecej   
 
 

Dzień Pracownika Socjalnego


bukiet
Przypadający w dniu 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego  jest Świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Stanowi też okazję do uczczenia tak potrzebnego społecznie zawodu.
 
Wszystkim pracownikom słuz społecznych składamy serdeczne podziękowania za poświęcenie i ponoszenie trudów tej odpowiedzialnej i ciężkiej pracy.
 
Proszę przyjąć zyczenia satysfakcji i zadowolenia z pełnionej służby oraz wytrwałości i siły w niesieniu społecznych zmian na rzecz ludzi wymagających wsparcia.
wiecej   
 
 

Projekt "Od Bierności do Aktywności" - Aktywna Integracja


Projekt
Suwałki, 2013-11-05
 
Działania realizowane w III i IV kwartale w Projekcie „OD BIERNOŚCI DO AKTYWNOŚCI” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Europejskiego.
 
wiecej   
 
 

Poszukiwani kandydaci do pełnienia funkcji rodziny zastępczej


Suwałki, 2013-10-24
OGŁOSZENIE
 
Miejski Ośrodek Pomocy  Społecznej poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.Zgodnie z art. 42 ust 1 i 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U  z 2013 r. poz. 135 z późn. zm).
Ulotka (plik pdf, 0,45Mb)
wiecej   
 
 
 
 

Bieżące informacje

Aktualności
Przetargi i zapytania ofertowe
Nabór pracowników
Zamówienia Publiczne
 

Pomoc społeczna

zasiłki i pomoc w naturze
pomoc w usługach
opieka nad dzieckiem i rodziną
pomoc instytucjonalna
poradnictwo specjalistyczne
  Inne świadczenia
dodatek energetyczny
dodatek mieszkaniowy
 

Świadczenia rodzinne

świadczenia rodzinne
świadczenia opiekuńcze
fundusz alimentacyjny
Wsparcie kobiet w ciąży i rodzin
 

Osoby niepełnosprawne

orzecznictwo
rehabilitacja społeczna
rehabilitacja zawodowa
Program Aktywny Samorząd 2019
Informator
 

Przemoc w rodzinie

Dział Pomocy Kryzysowej
Pomoc specjalistyczna
Przeciwdziałanie Handlowi Ludźmi
Analiza zjawiska przemocy na terenie miasta Suwałk
Program korekcyjno-edukacyjny
Regulamin Prac Zespołu Interdyscyplinarnego ds Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Organizacje/ instytucje, które realizują oferty dla osób stosujących przemoc w rodzinie
 

Ośrodki wsparcia

Środowiskowy Dom Samopomocy
Mieszkania Chronione
 

Interesanci

Druki do pobrania
Druki pomoc społeczna
 

Współpraca

współpraca lokalna
współpraca zagraniczna
przydatne linki
  Za Życiem
Wsparcie dla kobiet w ciąży i ich rodzin
Uchwała o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin Za Życiem
  Projekt "Rodzina Zastępcza"
Informacja o projekcie
  Piecza zastępcza
Organizator rodzinnej pieczy
Rodzinna piecza zastępcza
Usamodzielnienie wychowanków
Szkolenia
© 2019 MOPR Suwałki
 
Tworzenie stron internetowych