Miejski Ośrodek Pomocy Spolecznej
ul. 23 Października 20
16-400 Suwałki
(sekretariat) +48 87 562 8970
(fax) +48 87 562 8971
Godziny pracy: Pn-Pt 7:30 - 15:30
Dział Świadczeń Rodzinnych i
Dział Pomocy Środowiskowej:
każdy poniedziałek 7:30 - 17:00
Konto w Banku PEKAO:
33124052111111000049198788
 

Nasz MOPS

Strona główna
Położenie
Organizacja
Kontakt
Strategia
Programy
Bezpłatna pomoc prawna
Projekty
Sprawozdawczość
XXV Konferencja FORUM
Anioł Dobroci
500+
Biuletyn Informacji Publicznej - przejscie do serwisu zawnętrznego w nowym oknie przeglądarki
Elektroniczna Skrzynka Podawcza - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
Strona Ośrodka w projekcie EQUAL - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
ElektronicznStrona projektu od bierności do aktywności - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
 
STRONA GŁÓWNA
 
 
AKTUALNE
 
 
KONTAKT
 
 
MAPA STRONY
 
 

Aktualności


Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem


Suwałki, 8 grudnia 2016 r.
Serdecznie zapraszam na pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem, który odbędzie się 16 grudnia o godz. 15:00. Msza Święta Pogrzebowa zostanie odprawiona w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Suwałkach (Kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego). Ciała do grobu zostaną  złożone  na cmentarzu parafialnym przy ul.  Bakałarzewskiej – w kwaterze do tego przeznaczonej.  Uroczystość organizowana jest po raz czwarty.
Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem spełnia potrójną rolę. Po pierwsze dzieci zmarłe na skutek poronienia  mają swój grób, w pełnym tego słowa znaczeniu, po drugie jest to symboliczne miejsce modlitwy dla rodziców, którzy utracili dziecko dużo wcześniej i nie wiedzą co się z nim stało, po trzecie jest to forma zadumy dla osób, które nie są do końca przekonane o tym,  że z człowiekiem mamy do czynienia od momentu poczęcia.

                            Dyrektor MOPS
                            Leszek Lewoc

wiecej   
 
 

ZIMA 2016/2017


Suwałki, 7 grudnia 2016 r.

wiecej   
 
 

XXV Spartakiada Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski


Suwałki, 6 grudnia 2016 r.
Dnia 6 grudnia 2016 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbyła się XXV Spartakiada Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Integracji Społecznej ALTERNATYWA w Suwałkach.
W imprezie uczestniczyło prawie 450 dzieci – uczniów suwalskich szkół i przedszkoli. Wielu z nich przybyło z rodzicami i opiekunami, inne z nauczycielami. Atrakcji wystarczyło dla wszystkich.
Zanim jednak rozpoczęła się zabawa, z okazji jubileuszu 25-lecia Dyrektor MOPS Leszek Lewoc wręczył podziękowania najbardziej zasłużonym osobom, które na przestrzeni 24 lat aktywnie uczestniczyły w przygotowaniach i organizacji kolejnych edycji imprezy.
Oficjalnego otwarcia XXV Spartakiady dokonał Prezydent Suwałk Czesław Rynkiewicz wraz z Zastępcą Prezydenta Ewą Sidorek.
W programie imprezy były konkurencje sportowe, działania artystyczne (rysowanie, malowanie). Uczestnicy korzystali m.in. z dmuchanych zjeżdżalni, przejażdżek na koniu, a wszystkiemu towarzyszyła muzyka i zabawa animowana przez skrzaty, krasnale oraz DJ. Na zakończenie imprezy do hali OSiR zawitał Święty Mikołaj, który obdarował wszystkich świątecznymi paczkami.
XXV Spartakiady Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski została dofinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Miasta Suwałki.
W organizację Spartakiady włączył się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, Mirosław Szyszko oraz ponad 20 wolontariuszy.
pfron  Suwałki
 
Linki:
 
wiecej   
 
 

Obchody Dnia Pracownika Socjalnego MOPS w Suwałkach


Obchody Dnia Pracownika Socjalnego MOPS w Suwałkach
Suwałki, 25 listopada 2016 r.
Dnia 25 listopada 2016 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach zorganizował obchody Dnia Pracownika Socjalnego w sali konferencyjnej Parku Naukowo – Technologicznego w Suwałkach.
 
Informacje na innych stronach:
wiecej   
 
 

Kampania Biała Wstążka


Kampania Biała Wstążka
Suwałki, 25 listopada 2016 r.
OGÓLNOŚWIATOWY RUCH MĘŻCZYZN  NA RZECZ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY WOBEC KOBIET
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach po raz kolejny jest współorganizatorem Kampanii „Biała Wstążka”. Tegoroczna edycja jest VII Suwalską Kampanią pn. „Źródłem mocy – rodzina bez przemocy”, która  rozpoczęła się 25 listopada i będzie trwała do 16 grudnia 2016 r.
Celem Kampanii jest promowanie właściwych postaw u mężczyzn oraz okazanie sprzeciwu wobec przemocy stosowanej w stosunku do kobiet. Jak co roku w czasie inauguracji kampanii mężczyźni zostali „odznaczeni” symboliczną białą wstążkę, jako znak solidarności z ofiarami przemocy, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.
Koordynatorem tegorocznej Kampanii jest Stowarzyszenie Mężczyźni Przeciw Przemocy.
Patronat nad Kampanią objął Prezydent Miasta Suwałki i Starosta Suwalski.

 
Dodatkowe informacje na temat  Kampanii:
wiecej   
 
 

IX Regionalny Bal Andrzejkowy Osób Niepełnosprawnych


IX Regionalny Bal Andrzejkowy Osób Niepełnosprawnych
Suwałki, 24 listopada 2016 r.
IX Regionalny Bal Andrzejkowy Osób Niepełnosprawnych ,,Czary mary – zmieniamy świat na weselszy” odbył się w dniu 24.XI.2016 w Hotelu Szyszko w Suwałkach. Organizatorem był MOPS Środowiskowy Dom Samopomocy  i Stowarzyszenie Integracji Społecznej „ALTERNATYWA” w Suwałkach. Na balu bawiło się ponad 500 osób z 19 ośrodków wsparcia z województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego. Wystąpił zespół „KEYS” i „ Na Szczęście”, imprezę prowadził DJ Słoma. Otwarcia balu dokonał Prezydent Miasta Suwałk Pan Czesław Renkiewicz, następnie uczestnicy odtańczyli Poloneza, prowadzonego przez tancerzy Zespoły Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. Odbył się również koncert Moniki Bogdanowicz. Można było zrobić piękne pamiątkowe zdjęcie, wybrano króla i królową balu i oczywiście nie zabrakło smakowitego poczęstunku.
wiecej   
 
 

Pierwsze zajecia w Centrum Profilaktyki i Terapii


Pierwsze zajecia w Centrum Profilaktyki i Terapii
Suwałki, 21 listopada 2016 r.
Dnia 12 listopada 2016 roku zakończony został cykl spotkań w ramach Programu  oddziaływań korekcyjno - edukacyjnych  dla osób stosujących przemoc w rodzinie.
Ostatnie spotkanie zakończone zostało wręczeniem dyplomów uczestnikom Programu. Dyplomy wraz z gratulacjami i życzeniami utrzymywania dobrych relacji z najbliższą rodziną i otoczeniem społecznym zostały wręczone przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach Leszka Lewoca oraz Zbigniewa De-Mezera Przwodniczacego Komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w Suwałkach. 
Program  oddziaływań korekcyjno - edukacyjnych realizowany był na  terenie Miejskiego  Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach w okresie od 1 września  do 12 listopada 2016 r. Uczestniczyło w nim 12 osób.  W ramach Programu dla uczestników zostały zorganizowane spotkania grupowe w wymiarze 60 godzin oraz odbyły się 2 godzinne rozmowy indywidualne z każdym uczestnikiem. 
Celem Programu było wprowadzenie zmian w postawach i zachowaniach osób stosujących przemoc  w rodzinie, skierowanych do udziału w Programie wyrokiem sądu lub zmotywowanych do dokonania zmian w swoim życiu podczas realizacji procedury „Niebieskie Karty”.
Ostatnie zajęcia oraz wręczenie uczestnikom dyplomów odbyło się w nowo zaadoptowanych do użytku pomieszczeniach MOPS funkcjonujących pod nazwą Centrum Profilaktyki i Terapii.
wiecej   
 
 
  Ogłoszenia

Otwarty nabór partnerów
Suwałki dn.24.12.2015
O G Ł O S Z E N I E
o otwartym naborze Partnerów w celu wspólnego opracowania koncepcji a następnie wspólnej realizacji projektu w ramach poddziałania 7.1. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznegoch Świadczeń.
 
wiecej   
 
 

Nabór na stanowisko Kierownika Działu Pomocy Instytucjonalnej i Innych Świadczeń
Suwałki dn.19.06.2015
O G Ł O S Z E N I E
Na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (j.t. Dz. U. z 2014 r., poz. 1202). Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach ogłasza nabór kandydatów na kierownicze stanowisko urzędnicze – Kierownika Działu Pomocy Instytucjonalnej i Innych Świadczeń.
wiecej   
 
 

Nabór na stanowisko Kierownika Działu Pomocy Kryzysowej
Suwałki dn.19.06.2015
O G Ł O S Z E N I E
Na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (j.t. Dz. U. z 2014 r., poz. 1202). Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach ogłasza nabór kandydatów na kierownicze stanowisko urzędnicze – Kierownika Działu Pomocy Kryzysowej.
wiecej   
 
 

Nabór na stanowisko Inspektora (Specjalisty ds. pozyskiwania funduszy i realizacji projektów)
Suwałki dn.01.04.2015
O G Ł O S Z E N I E
Na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (j.t. Dz. U. z 2014 r., poz. 1202). Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach ogłasza nabór kandydatów na stanowisko urzędnicze – Inspektora (Specjalistę ds. pozyskiwania funduszy i realizacji projektów)
wiecej   
 
 

Nabór na stanowisko Kierownika Działu Pomocy Instytucjonalnej i Innych Świadczeń
Suwałki dn.01.04.2015
O G Ł O S Z E N I E
Na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (j.t. Dz. U. z 2014 r., poz. 1202). Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach ogłasza nabór kandydatów na kierownicze stanowisko urzędnicze – Kierownika Działu Pomocy Instytucjonalnej i Innych Świadczeń.
 
wiecej   
 
 

Nabór na stanowisko Kierownika Działu Pomocy Kryzysowej
Suwałki dn.01.04.2015
O G Ł O S Z E N I E
Na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (j.t. Dz. U. z 2014 r., poz. 1202). Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach ogłasza nabór kandydatów na kierownicze stanowisko urzędnicze – Kierownika Działu Pomocy Kryzysowej.
wiecej   
 
 

Nabór na stanowisko informatyka
Suwałki dn.29.09.2009 
O G Ł O S Z E N I E
Na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2008 r. Nr 223 poz. 1458).Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach ogłasza nabór kandydatów na stanowisko urzędnicze – informatyk
Suwałki dn.20.11.2009 
INFORMACJA
O wynikach naboru na stanowisko urzędnicze – informatyk. 
wiecej   
 
 
 

Bieżące informacje

Aktualności
Przetargi
Ogłoszenia
 

Pomoc społeczna

zasiłki i pomoc w naturze
pomoc w usługach
opieka nad dzieckiem i rodziną
pomoc instytucjonalna
poradnictwo specjalistyczne
rodzinna piecza zastępcza
  Inne świadczenia
dodatek energetyczny
dodatek mieszkaniowy
 

Świadczenia rodzinne

świadczenia rodzinne
świadczenia opiekuńcze
fundusz alimentacyjny
 

Osoby niepełnosprawne

orzecznictwo
rehabilitacja społeczna
rehabilitacja zawodowa
Program Aktywny Samorząd 2016
 

Przemoc w rodzinie

Dział Pomocy Kryzysowej
Pomoc specjalistyczna
Projekt - Razem przeciw przemocy
Analiza zjawiska przemocy na terenie miasta Suwałk
Program korekcyjno-edukacyjny
Regulamin Prac Zespołu Interdyscyplinarnego ds Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Organizacje/ instytucje, które realizują oferty dla osób stosujących przemoc w rodzinie
 

Ośrodki wsparcia

Środowiskowy Dom Samopomocy
Mieszkania Chronione
Noclegownia - pomoc bezdomnym
 

Interesanci

Druki do pobrania
Druki pomoc społeczna
 

Współpraca

współpraca lokalna
współpraca zagraniczna
przydatne linki
© 2008 MOPS Suwałki
 
Tworzenie stron internetowych