Miejski Ośrodek Pomocy Spolecznej
ul. 23 Października 20
16-400 Suwałki
(sekretariat) +48 87 562 8970
(fax) +48 87 562 8971
Godziny pracy: Pn-Pt 7:30 - 15:30
Dział Świadczeń Rodzinnych:
każdy poniedziałek 7:30 - 17:00
Konto w Banku PEKAO:
33124052111111000049198788
 

Nasz MOPS

Strona główna
Położenie
Organizacja
Kontakt
Strategia
Programy
Projekty
Sprawozdawczość
Biuletyn Informacji Publicznej - przejscie do serwisu zawnętrznego w nowym oknie przeglądarki
Elektroniczna Skrzynka Podawcza - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
Strona Ośrodka w projekcie EQUAL - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
ElektronicznStrona projektu od bierności do aktywności - przejście do serwisu zewnętrznego w  nowym oknie przeglądarki
 
STRONA GŁÓWNA
 
 
AKTUALNE
 
 
KONTAKT
 
 
MAPA STRONY
 
 

Aktualności


Konferencja poświęcona problematyce przemocy w rodzinie


Konferencja poświęcona problematyce przemocy w rodzinie
Suwałki, 17 grudnia 2014 r.
17 grudnia o godz. 11.00 w Auli PWSZ przy ul. Noniewicza 10 w Suwałkach odbyła się konferencja poświęcona problematyce przemocy w rodzinie
W trakcie konferencji zaprezentowano analizę zjawiska przemocy  w rodzinie na terenie Miasta Suwałki.
W konferencji uczestniczyli m.in. Przedstawiciele Lokalnego Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, nauczyciele, pedagodzy, uczniowie suwalskich szkół, studenci PWSZ a także osoby zainteresowane tematem przemocy. 
wiecej   
 
 

Zaproszenie na Wigilię Miejską


Zaproszenie na Wigilię Miejską
Suwałki, 16 grudnia 2014 r.
Pan Prezydent Miasta Suwałk zaprasza Podopiecznych MOPS na VIII Wigilię Miejską organizowaną 21 grudnia 2014 roku w godz. 13.00-15.00 na Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Będzie to niewątpliwa okazja do zatrzymania się, zadumy i zastanowienia nad sensem życia i istotą człowieczeństwa w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
wiecej   
 
 

Akcja Zima 2014/2015


Suwałki, 15 grudnia 2014 r.
Zbliżająca się zima to pora roku, kiedy osoby bezdomne, samotne, niepełnosprawne, starsze narażone są na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia ze względu na wychłodzenie. Zagrożenie to dotyczy przebywających w pomieszczeniach nieogrzewanych, opuszczonych a także na wolnym powietrzu.
wiecej   
 
 

Informacja z realizacji pilotażowego programu 'Aktywny Samorząd' w 2014 r.


Informacja z realizacji pilotażowego programu 'Aktywny Samorząd' w 2014 r.
Suwałki, 12 grudnia 2014 r.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach zakończył realizację pilotażowego programu 'Aktywny Samorząd' w mieście Suwałki.
wiecej   
 
 

Konferencja dot. problematyki przemocy w rodzinie na terenie Miasta Suwałki


Suwałki, 10 grudnia 2014 r.
Zaproszenie
      Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach  w ramach  Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego  w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” pn. „RAZEM PRZECIW PRZEMOCY„ organizuje konferencję dotyczącą problematyki przemocy w rodzinie  na terenie Miasta Suwałki.
Konferencja odbędzie się 17 grudnia o godz. 11.00 w Auli   PWSZ
przy ul. Noniewicza 10 w Suwałkach.
W trakcie konferencji zostaną zaprezentowane wyniki badań zjawiska przemocy w rodzinie pn. „Analiza zjawiska przemocy  w rodzinie na terenie miasta Suwałk”
Konferencja skierowana jest do wszystkich osób, działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a także osób uwikłanych w przemoc.
wiecej   
 
 

Wyróżnienie dla Środowiskowego Domu Samopomocy MOPS w Suwałkach


Wyróżnienie dla Środowiskowego Domu Samopomocy MOPS w Suwałkach
Suwałki, 01 grudnia 2014 r.
Wojewoda Podlaski Pan Maciej Żywno, w związku z przypadającym w dniu 21 listopada 2014r. Dniem Pracownika Socjalnego docenił i wyróżnił Środowiskowy Dom Samopomocy MOPS w Suwałkach za pracę podejmowaną w trosce i na rzecz drugiego człowieka.
Otrzymane wyróżnienie będzie jeszcze bardziej nas mobilizowało do podwyższania standardu świadczonych usług, aby osoby chore i niepełnosprawne mogły jak najszybciej powrócić do życia w środowisku rówieśniczym i rodzinnym.
wiecej   
 
 

VII Regionalny Bal Andrzejkowy Osób Niepełnosprawnych


VII Regionalny Bal Andrzejkowy Osób Niepełnosprawnych
Suwałki, 28 listopada 2014 r.
W dniu 27  listopada 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Integracji Społecznej ,,Alternatywa’’ oraz  Środowiskowego  Domu Samopomocy MOPS w Suwałkach odbył się VII Regionalny Bal Andrzejkowy Osób Niepełnosprawnych pod hasłem ,,Czary Mary zmieniamy świat na weselszy’’. Impreza odbyła się w Hotelu Szyszko w Suwałkach. Uroczystego otwarcia dokonał Prezydent Miasta Suwałki Pan Czesław Renkiewicz. Tradycyjnie bal rozpoczęto polonezem poprowadzonym przez tancerzy zespołu ,,Pieśni i Tańca Suwalszczyzna’’.
W tegorocznej imprezie uczestniczyło ponad pięćset osób niepełnosprawnych z warsztatów terapii zajęciowych, środowiskowych domów samopomocy oraz ośrodków wsparcia z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Bal zaszczyciły również swoją obecnością władze naszego miasta, zaproszeni goście oraz sponsorzy.
Oprawę muzyczną zapewniły zespoły muzyczne: Keys, Nadzieja ze Środowiskowego Domu Samopomocy, Pasjon oraz debiutująca wokalistka Wiktoria Sieńko. Gościem specjalnym był Iwan Komarenko znany ogólnopolskiej publiczności z przeboju ,,Jej czarne oczy’’. Nie tylko zaprezentował własne utwory, ale również chętnie rozdawał autografy.
W trakcie zabawy były organizowane różne konkursy oraz pokazy ,Anima-kids’’.
Bal udało się zorganizować dzięki życzliwości i dobrej woli sponsorów. Naszymi darczyńcami byli: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,  PGE Dystrybucja S.A. Białystok, Hotel Szyszko, Oil Transfer DEVELOPMENT sp. z.o.o., Piekarnia i Cukiernia ,,Cymes’’, Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe ,,Dabor’’, ,,Mona-Kontra’’ sp. z.o.o., Hurtownia Opakowań ,,ROAN’’ sp. jawna, Spółdzielnia Mleczarska ,,Sudowia’’, Hurtownia ,, JENS’’, Hurtownia Wędlin ,,PIKO’’, Zakład Przetwórstwa Mięsnego ,,Dyczewscy’’, ,,Mała Gastronomia’’ Michał Syryca, ,,Animex Foods’’, Masarnia ,,Stan’’,  PPH ,,Datmex’’sp.z.o.o., Piekarnia ,,Jasia’’, Hurtownia ,,Garden’’, Piekarnia ,,Merk’’, Zaspół ,,KEYS’’.
wiecej   
 
 
  Ogłoszenia

Nabór na stanowisko informatyka
Suwałki dn.29.09.2009 
O G Ł O S Z E N I E
Na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2008 r. Nr 223 poz. 1458).Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach ogłasza nabór kandydatów na stanowisko urzędnicze – informatyk
Suwałki dn.20.11.2009 
INFORMACJA
O wynikach naboru na stanowisko urzędnicze – informatyk. 
wiecej   
 
 

Ogłoszenie o naborze kandydatów na Kierownika Działu Pomocy Instytucjonalnej i Pieczy Zastępczej
Suwałki, 2012-08-20
OGŁOSZENIE
Na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2008 r. Nr 223 poz. 1458 ze zm.) Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach ogłasza nabór kandydatów na kierownicze stanowisko urzędnicze – Kierownika  Dzialu Pomocy Instytucjonalnej i Pieczy Zastępczej.
wiecej   
 
 

Ogłoszenie o naborze kandydatów na Kierownika Działu Pomocy Środowiskowej
Suwałki, 2012-08-20
OGŁOSZENIE
Na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2008 r. Nr 223 poz. 1458 ze zm.) Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach ogłasza nabór kandydatów na kierownicze stanowisko urzędnicze – Kierownika  Dzialu Pomocy Środowiskowej.
wiecej   
 
 

Ogłoszenie o naborze na stanowisko ksiegowego
Suwałki dn.18.08.2009 
O G Ł O S Z E N I E
Na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2008 r. Nr 223 poz. 1458).Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach ogłasza nabór kandydatów na stanowisko urzędnicze – księgowego w Dziale Finansowo-Księgowym 
Suwałki dn.17.09.2009 
INFORMACJA
O wynikach naboru na stanowisko urzędnicze – ksiegowego  w Dziale Ksiegowo - Finansowym
wiecej   
 
 

Potrzebni kandydaci do pełnienia funkcji rodziny zastępczej
Suwałki, 2012-08-07
OGŁOSZENIE
Miejski Ośrodek Pomocy  Społecznej poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.Zgodnie z art. 42 ust 1 i 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U  z 2011 r. Nr 149, poz. 887 z późn. zm) osoby, którym może być powierzona piecza zastępcza muszą spełniać  wymagania
wiecej   
 
 

Nabór na stanowisko inspektora w Dziale Świadczeń Rodzinnych
Suwałki, 2012-08-02
OGŁOSZENIE
Na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2008 r. Nr 223 poz. 1458 ze zm.)Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach ogłasza nabór kandydatów na stanowisko urzędnicze – inspektora w Dziale Świadczeń Rodzinnych.
Suwałki, 2012-09-04
INFORMACJA
O wynikach naboru na stanowisko urzędnicze – inspektora w Dziale Świadczeń Rodzinnych.
 
wiecej   
 
 

Ogłoszenie o naborze na stanowisko księgowego
Suwałki dn.24.06.2008 
O G Ł O S Z E N I E
Na podstawie art. 3a ust 5 ustawy z dnia 22 marca 1990r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1593 z późniejszymi zmianami).
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suwałkach ogłasza nabór kandydatów na stanowisko urzędnicze – księgowego ds. rozliczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków EFS
wiecej   
 
 
 

Bieżące informacje

Aktualności
Przetargi
Ogłoszenia
 

Pomoc społeczna

zasiłki i pomoc w naturze
pomoc w usługach
opieka nad dzieckiem i rodziną
pomoc instytucjonalna
poradnictwo specjalistyczne
rodzinna piecza zastępcza
  Inne świadczenia
dodatek energetyczny
 

Świadczenia rodzinne

świadczenia rodzinne
świadczenia opiekuńcze
fundusz alimentacyjny
 

Osoby niepełnosprawne

orzecznictwo
rehabilitacja społeczna
rehabilitacja zawodowa
Program Aktywny Samorząd 2014
 

Przemoc w rodzinie

Dział Pomocy Kryzysowej
Pomoc specjalistyczna
Projekt - Razem przeciw przemocy
Analiza zjawiska przemocy na terenie miasta Suwałk
 

Ośrodki wsparcia

Środowiskowy Dom Samopomocy
Mieszkania Chronione
Noclegownia - pomoc bezdomnym
 

Interesanci

Druki do pobrania
Druki pomoc społeczna
 

Współpraca

współpraca lokalna
współpraca zagraniczna
przydatne linki
© 2008 MOPS Suwałki
 
Tworzenie stron internetowych