Pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem (15 października 2021 r.) (http://mops.suwalki.pl/aktualnosc/aktualnosci/876-pogrzeb-dzieci-zmarlych-przed-narodzeniem-15-pazdziernika-2021-r)

Dodane przez administrator - pon., 04/10/2021 - 09:35
Pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach informuje, że w dniu 15 października 2021 r. w Dniu Dziecka Utraconego o godz. 15:00 w Kościele p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach - Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się po raz dwudziesty drugi pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem.

Po mszy świętej ciała dzieci utraconych zostaną złożone do grobu na cmentarzu komunalnym w Suwałkach przy ul. Reja w Suwałkach.

Dzięki staraniu wielu osób w Suwałkach od ponad czterech lat każde dziecko zmarłe przed urodzeniem ma godny pogrzeb. Miasto na własny koszt dokonuje pochówku dzieci utraconych. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o pokrycie kosztu czy obsługę pogrzebu.

Za inicjatywą Prezydenta Miasta Suwałk kryje się odpowiedzialność za drugiego człowieka, poszanowanie godności od chwili poczęcia do naturalnej śmierci oraz wrażliwość na problemy małżeństw i rodzin.


Source URL: http://mops.suwalki.pl/aktualnosc/aktualnosci/876-pogrzeb-dzieci-zmarlych-przed-narodzeniem-15-pazdziernika-2021-r